Reklama

Twórcy Fortnite potęgują walkę z oszustami

​Twórcy bijącej wszelkie rekordy popularności strzelanki Fortnite - Epic Games - ogłosili, że przejmują firmę Kamu z Finlandii, znaną najlepiej jako twórcy oprogramowania Easy Anti-Cheat, służącego do wykrywania i radzenia sobie z oszustami w grach wideo.

Nie podano kwoty transakcji, lecz biorąc pod uwagę fakt, że Fortnite każdego dnia niemal dosłownie drukuje kolejne miliony dolarów przychodów i zysków dla amerykańskiego studia, taki zakup małego start-upu z Finlandii zapewne nie był zbyt wielkim obciążeniem dla bankowego konta Epic.

Easy Anti-Cheat jest obecnie stosowane w wielu produkcjach na całym świecie - lista obejmuje ponad 80 gier, a tworzone przez Kamu oprogramowanie zainstalowane jest na ponad 100 milionach komputerów osobistych na całym świecie. Gdzie znaleźć można EAC? Choćby w Fortnite.

Reklama

Sieciowa strzelanka Epic Games już od dłuższego czasu obsługiwana jest przez oprogramowanie z Finlandii, więc przejście całej firmy wydaje się być sensownym krokiem. Deweloperzy zapewniają jednak, że w przyszłości - przynajmniej tej najbliższej - zamierzają wspierać także pozostałe gry.

Trzeba przyznać, że Epic Games od samego początku postawił na wyjątkowo agresywne podejście do oszustów w Fornite, co należy chyba pochwalić. Po zidentyfikowania delikwenta, w Stanach Zjednoczonych firma decydowała się nawet na składanie pozwów, co w jednym z przypadków zakończyło się wezwaniem do sądu... 14-latka. Pomimo tego, Epic nie wycofał oskarżeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje