Reklama

Twórcy Final Fantasy 14 przeprojektowali ikonę, aby zapobiec trypofobii

​Twórcy Final Fantasy 14 zmienili logo nowej klasy (sage) po tym, jak fani zgłosili, że wywołuje u nich "dyskomfort lub nawet strach".

Producent i reżyser Final Fantasy 14, Naoki Yoshida, wyjaśnił w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na stronie gry, dlaczego zespół zdecydował się na zmianę. Oryginalna ikona wywołała u niektórych graczy trypofobię - nadmierny strach lub niepokój wywołany obrazem, składającym się ze skupiska niewielkich dziur lub otworów o nieregularnych kształtach. Podobnie jak w przypadku wielu fobii, jej nasilenie różni się w zależności od osoby, ale może być bardzo nieprzyjemne dla niektórych z mocnymi reakcjami.

"Kiedy na specjalnej stronie opublikowaliśmy nowe szczegóły dotyczące klas sage i reaper, dołączyliśmy również ich ikony, nie myśląc, że są one istotnymi elementami ogłoszenia" - mówi Yoshida.

Reklama

"Jednak wkrótce otrzymaliśmy opinie od graczy z całego świata, którzy powiedzieli nam, że ikona sage'a sprawia, że ​​czują się niekomfortowo lub nawet się jej boją. Biorąc pod uwagę fakt, że ikony klas są wyraźnie widoczne w grze i pojawiają się również na towarach, podjęliśmy decyzję o przeprojektowaniu ikony sage'a" - dodał twórca.

Final Fantasy 14 przeżywa obecnie drugą młodość, ponieważ gra w ostatnim czasie mocno zyskała na popularności. Ta cieszy się tak dużym wzięciem, że nawet w sklepie Square Enix skończyły się zapasy na komputery PC i ustanowiono nowy rekord w liczbie graczy, którzy jednocześnie grali w ten tytuł. Ten wyniósł 67 019 użytkowników - nieźle jak na ośmioletnie MMO.

Jeśli jesteście nowicjuszami w Final Fantasy 14, nie będziecie musieli długo czekać na premierę Endwalker. Debiut czwartego rozszerzenia do MMO planowany jest na 23 listopada i ma to być "ostatni rozdział w opowieści", doprowadzający do końca wątki fabularne z poprzednich dodatków: Heavensward, Stormblood i Shadowbringers.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje