Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy Fable pracowali nad grą InkQuest. Tak wyglądał jej prototyp

​Lionhead zajmuje się głównie Fable, nie oznacza to jednak, że studio poświęca cały swój czas tylko swojej sztandarowej serii.

Firma wydzieliła w swoim zespole grupę, która ma pracować nad nowymi pomysłami i prototypami. Jednym z nich był InkQuest - przygodówka, która nie została ostatecznie zrealizowana, ale developerzy wypuścili właśnie poświęcony jej filmik.

Reklama

Lionhead wydzieliło w swoim studiu zespół odpowiedzialny za wymyślanie zupełnie nowych koncepcji, które można byłoby przekształcić potem w pełnoprawne produkcje.

Jak tłumaczą developerzy we wpisie na swojej stronie internetowej: "Jakiś rok temu w Lionheadzie powstała grupa, której zadaniem było znalezienie nowych pomysłów i inspiracji, jakie mogłyby zostać przekute w rewolucyjne produkcje - większe lub mniejsze. Nie jest to jednak wyznacznik sukcesu - pomysły, które nie zostałyby dalej rozwinięte, są równie ważne, jak te, które przekształciłyby się w gry".

Jednym z takich projektów jest InkQuest - owoc pracy czteroosobowej grupy, który narodził się w trakcie game jamu zorganizowanego w ubiegłym roku w studiu Lionhead. Produkcja miała być "połączeniem magicznej mapy, audiobooka i przygodówki", a gracze kierować mieli Sophie, młodą dziewczyną, która przenosi się do magicznej książki.

Niestety gra nie wyszła z fazy prototypu. Twórcy zdecydowali się jednak opublikować jej krótki zwiastun:

Dowiedz się więcej na temat: Fable

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje