Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy Enchanted Portals oskarżeni o plagiat Cuphead

​Niezależne studio Xixo Games pracuje obecnie nad kolorową platformówką Enchanted Portals, zamierzając rozpocząć wkrótce kampanię na Kickstarterze. Twórcy wzorują się na klasycznych kreskówkach z lat 30. ubiegłego wieku, co natychmiast przywodzi na myśl inną grę - Cuphead.

Stylowe i bardzo trudne Cuphead cieszy się ogromną popularnością, zdobyło uznanie krytyków i sprzedało się w nakładzie ponad pięciu milionów egzemplarzy, więc nie powinno dziwić, że ma naśladowców. Część obserwatorów sugeruje jednak, że podobieństwa idą dużo za daleko...

Reklama

Xixo Games Studio dotychczas dzieliło się tylko krótkimi materiałami wideo, lecz ostatni trailer nabił niemal 30 tysięcy wyświetleń w jeden dzień i to nie ze względu na jakość produkcji, lecz właśnie na osoby, które tłumnie przybyły na własną rękę ocenić, czy to faktycznie plagiat.

Już sam koncept jest dość podobny. Główni bohaterowie to para początkujących magików, która gubi się w czasie i w przestrzeni w wyniku nieudanego eksperymentu. Aby wrócić do domu, muszą pokonać kolejnych bossów i zebrać rozrzucone po kosmosie stronice magicznej księgi.

Część graczy przyznaje, że oba projekty wzorują się na klasycznych bajkach, więc pewne podobieństwa siłą rzeczy muszą się pojawić. Inni szybko odpierają, że faktycznie jest to prawda, ale dlaczego animacje strzelania, skakania czy nawet zrywu w powietrzu są niemal identyczne?

Pomimo tego twórcy przyznają, że otrzymali też sporo pozytywnych głosów i nie zamierzają rezygnować z kampanii na Kickstarterze, zaplanowanej na najbliższy poniedziałek, 14 października.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje