Reklama

Twórcy Cyberpunk 2077 rozważają dodanie do gry opcjonalnych mikropłatności

Czy w trybie sieciowym Cyberpunka 2077 pojawią się opcjonalne mikropłatności? Okazuje się, że deweloperzy rozważają taką opcję.

Cyberpunk 2077 to gra, która teoretycznie nie będzie posiadała owianych złą sławą mikropłatności. Nie jest to jednak do końca prawda, bo choć rzeczywiście ów system nie pojawi się w trybie dla pojedynczego gracza to CD Projekt RED może go zaimplementować do multiplayera.

Podczas prezentacji najnowszego raportu finansowego przedstawiciele CD Projekt potwierdzili, że tryb sieciowy nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju co oznacza, że nie zobaczymy go w dniu debiutu głównej wersji rodzimego tytułu, a dopiero pewien czas po tym wydarzeniu. Jednocześnie wspomniano o opcjonalnych mikrotransakcjach, aczkolwiek firma nie jest jeszcze gotowa, by ujawnić więcej szczegółów w tym zakresie.

Reklama

Warto podkreślić, że studio dopiero rozważa implementację mikropłatności i zważywszy, że tryb wieloosobowy jest rozwijany finalnie może nie dojść do takiego scenariusza. Jak podaje serwis Gry-Online prezes zarządu, Adam Kiciński podkreślił, że jeśli dodadzą opcję monetyzacji to będzie ona w pełni przemyślana oraz zgodna z dotychczasową polityką dowodzonego przez niego przedsiębiorstwa oferując odpowiedni stosunek ceny do jakości danych przedmiotów.

CD Projekt dodał przy okazji, iż deweloperzy stale eksperymentują z elementami sieciowymi Cyberpunka 2077, co przekłada się na różne koncepcje. Czy będzie to tryb darmowy? Na to pytanie nie znamy odpowiedzi choć jeden z analityków sugeruje, iż tak, ale wówczas zostanie wsparty właśnie przez opcjonalne mikropłatności.

Bez wątpienia Redzi doskonale wiedzą jak dostarczać odpowiednie treści do swoich gier co udowodnili wraz z dodatkami do Wiedźmina 3. Nie dziwi więc, że bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii mikropłatności, które na przestrzeni czasu wywołały w branży sporą burzę. Podczas telekonferencji padło pytanie odnośnie pojawienia się najnowszego tytułu CD Projekt RED na konsolach kolejnej generacji — PlayStation 5 i Xbox Scarlett.

Niestety w tym zakresie nie ujawniono konkretów. Stwierdzono tylko, że deweloperzy regularnie przyglądają się sytuacji na rynku i prędzej czy później coś zrobią w tym zakresie. Nie należy się jednak tego spodziewać w momencie debiutu nowych urządzeń Sony oraz Microsoftu.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy