Reklama

Twórcy Crackdown 2 przejęci przez Rockstar

​Jak wynika oficjalnych dokumentów ujawnionych przez serwis TheGamer, Rockstar - twórcy serii Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption - to teraz nowi właściciele Ruffian Games, znanego najlepiej chyba z prac nad Crackdown 2. Przejęty podmiot zmienił nazwę na Rockstar Dundee.

Jak podano, do oficjalnej zmiany doszło już 6 października. Co więcej, Take-Two Interactive jest właścicielem już od 1 października, lecz nie zdecydowano się jeszcze na ogłoszenie sytuacji. Wieści pochodzą ze strony internetowej brytyjskiego rejestru firm, więc są raczej dość wiarygodne.

Już w październiku 2019 roku Ruffian ogłosiło, że pracuje razem z Rockstarem nad niesprecyzowanymi tytułami, więc pełne przejęcie będzie naturalnym rozwojem tej współpracy, która - jak widać - musiała wypaść tak dobrze, że zdecydowano się na kompletne przejęcie studia.

Reklama

Wcześniej Ruffian Games odpowiadało za Crackdown 2 oraz zajmowało się wsparciem prac nad wieloma innymi grami, takimi jak Crackdown 3: Wrecking Zone, Halo: The Master Chief Collection oraz licznymi grami na sprzęt Kinect dla Microsoftu: Kinect Star Wars czy Kinect Sports Rivals.

Billy Thomson oraz Gaz Liddon założyli studio w 2008 roku, po odejściu z Realtime Worlds, firmy odpowiedzialnej za pierwsze Crackdown. Ruffian ma doświadczenie w tworzeniu rematerów Halo, więc możliwe, że podobnymi projektami zajmie się także dla Rockstara. Starszych GTA nie brakuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje