Reklama

Twórcy Biomutant uspokajają - gra nadal powstaje

​Intrygująco zapowiadająca się gra akcji w otwartym świecie - Biomutant - w 2017 roku podbiła serca graczy na targach gamescom, zwiastując szaloną zabawę i mnóstwo kolorowej akcji. Wkrótce jednak na temat pierwszego projektu studia Experiment 101 ze Szwecji zrobiło się wszędzie bardzo cicho.

To skłoniło graczy do zastanawiania się, czy tytuł w ogóle jeszcze powstaje. Teraz deweloperzy postanowili uciąć spekulacje i zapewnili w komunikacie na Twitterze, że mają się dobrze i wydadzą grę, gdy ta będzie gotowa. Nie chcą się śpieszyć, ponieważ ich tytuł jest ambitny i wymaga pracy.

"Wiemy, że wielu z was zastanawia się, czy gra jeszcze powstaje. Pragniemy zapewnić, że jeszcze nigdy wcześniej nie pracowaliśmy ciężej i z większą koncentracją!" - napisano na Twitterze. "Robimy wszystko, co w naszej mocy, by była to najlepsza gra, nad jaką pracowaliśmy".

Reklama

"Jak możecie wiedzieć, prace związane z kończeniem gry wideo są długie, pełne wyzwań i niespodzianek. Wszystko to potęguje tylko rozmiar, skala i długość Biomutant. Ujawnimy datę premiery tak szybko, jak wszyscy w studiu zgodzą się, że uda nam się ją osiągnąć" - dodają twórcy.

Zdrowe podejście. Pierwotnie mówiło się o premierze jeszcze w 2018 roku, co dzisiaj brzmi raczej jak mało śmieszny żart. Platformy docelowe to PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, lecz także nie wiadomo, czy i te założenia pozostają obecnie aktualne, czy należy już myśleć o sprzęcie nowej generacji.

Tytuł rozpocznie się od tworzenia własnego bohatera. Twórcy ze studia Experiment 101 oddadzą w nasze ręce tylko jeden typ postaci - pokazaną w niedawnym zwiastunie istotę, która budzi skojarzenia z kotem. Pozwolą jednak zdecydować o innych elementach herosa.

Wybierzemy między innymi płeć, rodzaj mutacji, który wpłynie na początkowe statystyki, a także styl walki. Podopiecznego ozdobimy również zróżnicowanymi malowaniami. Poza tym dokonamy prostych wyborów, które rozpoczną proces kształtowania charakteru śmiałka.

Akcję osadzono w postapokaliptycznej rzeczywistości. W grze pojawi się otwarty świat, który będzie można eksplorować z dużą swobodą. Na swoim wyposażeniu bohater znajdzie rozmaite wyposażenie, w tym broń białą oraz palną. Nie zabraknie umiejętności specjalnych i kung-fu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje