Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórcy Beautiful Desolation proszą graczy o wsparcie i ogłaszają "amnestię dla piratów"

​Autorzy odpowiedzialni za Beautiful Desolation zaapelowali do osób, które nielegalnie pobrały ich grę by wsparli projekt finansowo, ponieważ ów proceder powoduje straty pieniężne.

Twórcy gier oraz piraci żyją jak pies z kotem co jest całkiem logiczne, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że druga grupa swoją działalnością często doprowadza do niemałych strat finansowych wydawców. Zdarzają się jednak dość zaskakujące chwile, kiedy deweloperzy proszą swoich wrogów o wsparcie finansowe. Tak zdarzyło się w przypadku przygodowego Beautiful Desolation wykreowanego przez zaledwie dwuosobowy zespół ze studia The Brotherhood.

Reklama

W specjalnie napisanym poście poproszono, aby każdy, kto pobrał nielegalnie ich tytuł, kupił nawet wyłącznie ścieżkę dźwiękową lub wsparł projekt finansowo na stworzonej do tego celu stronie internetowej. W tym przypadku zadowalający byłby nawet symboliczny dolar. Jednocześnie jak przyznają autorzy Beautiful Desolation od momentu premiery produkt spiracono 50 tysięcy razy z kolei w dowolnym momencie ma on nawet tysiąc aktywnych użytkowników.

Jeśli nie doszłoby do tego procederu wówczas ich gra stałaby się najlepiej sprzedającą pozycją na Steam w zeszłym tygodniu. W oświadczeniu zaapelowano o wsparcie, gdyż jak podkreślono "The Brotherhood to dosłownie dwóch gości siedzących w pokoju i starających się konkurować z ogromnymi projektami i wielkimi budżetami". O dziwo komunikat z nieznanych przyczyn nie jest już dostępny zarówno na oficjalnym twitterowym profilu jak i Steam. Beautiful Desolation nie jest debiutancką produkcją studia, a trzecim tytułem w historii ich istnienia. Bez wątpienia piractwo mimo szerokiej dostępności usług subskrypcyjnych, w ramach których oferowany jest spory katalog gier, a także możliwości zwrotu zakupionego w sklepie towaru, nadal jest ogromnym problemem w branży wirtualnej rozrywki.

Na pierwszy rzut oka ściąganie nielegalnych wersji gier jest niemoralne i przynosi deweloperom spore straty pieniężne. Absolutnie nie powinno być zaskoczeniem, że ekipa chce zarobić na czymś, czemu poświęciła cenny czas oraz doświadczenie. Warto wspomnieć, że Beautiful Desolation trafiło za sprawą zbiórki pieniężnej w serwisie Kickstarter. Twórcy podkreślili też, że nie zamierzają wyciągać konsekwencji wobec piratów, którzy wesprą projekt finansowo ani z nimi się kontaktować.

W grze obejmujemy kontrolę nad dwójką bohaterów — doktorem Markiem Leslie oraz Pooch, który jest czworonożną zwierzyną łowcą. Postaci żyją w postapokaliptycznej Afryce, zaś całość skupia się na rozwiązywaniu zagadek opartych na zróżnicowanym poziomie trudności. Kluczem w ich rozwiązaniu okazuje się poszukiwanie wskazówek, które mogą dać nam, chociażby napotkane po drodze postacie.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Beautiful Desolation

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje