Reklama

Twórcy Batman: Arkham myślą już o kolejnej generacji konsol

​Rocksteady Studios, twórcy cenionej trylogii Batman: Arkham, szukają nowych pracowników, którzy pomogą zrealizować "wysoce oczekiwaną, nadchodzącą produkcję AAA". Takich informacji doszukano się w ogłoszeniach o pracę, zamieszczonych na oficjalnej stronie studia.

Symbol "AAA" oznacza największe, wysokobudżetowe tytuły w świecie gier i nie jest żadnym zaskoczeniem, że Rocksteady pracuje właśnie na projektem takiej klasy. Na liście anonsów znaleźć można oferty dla grafików, specjalistów od oświetlenia i animacji oraz programistów.

W tej ostatniej grupie dzieją się najciekawsze rzeczy, ponieważ w tekście zachęcającym do składania aplikacji mowa o "produkowaniu gry AAA na platformy następnej generacji", a więc niekoniecznie z myślą o PS4 oraz Xbox One, które będą wkrótce obchodzić piąte urodziny.

Reklama

Niektóre z oferowanych pozycji w firmie to kontrakty na czas określony - dwa lata. To może - lecz nie musi - sugerować, że najnowsza pozycja Rocksteady Studio ukaże się najpóźniej gdzieś po koniec 2020 roku. Czy właśnie wtedy debiutować będą także nowe konsole? To obecnie spekulacje.

Bardzo nieoficjalne doniesienia sugerują, że po skończeniu z Batmanem brytyjskie studio zajmuje się kolejnym superbohaterem - samym Supermanem. Gra, zatytułowana rzekomo Superman: World’s Finest, miała podobno pojawić się już na tegorocznym E3, ale - jak wiemy - nic takiego się nie stało.

Równie ciekawe, lecz nie mniej ubogie w konkrety, są rozważania na temat następnej generacji konsol. Ostatnie wskazówki pojawiły się w plikach silnika graficznego Unreal Engine 4, gdzie znaleziono wzmiankę o tajemniczej platformie sprzętowej, kryjącej się pod nazwą Erebus.

PS4 kryło się pod kodowym określeniem Orbis, a PlayStation VR przez długi czas znaliśmy jako Project Morpheus. Tymczasem Ereb to w mitologii greckiej "bóg i uosobienie ciemności podziemnej". Wniosek fanów był więc jeden - to nazwa kodowa dla PlayStation 5.

To nie pierwszy raz, gdy widzimy wzmianki o nowej konsoli Sony. Dotychczas były to jednak mało wiarygodne gdybania analityków, którzy bez poparcia w żadnych konkretach wieszczyli premierę w 2020 roku.

Nieco ciekawiej zrobiło się w marcu tego roku, gdy Marcus Sellars, redaktor serwisu Nintendo Switch Network, ujawnił na Twitterze, że zestawy deweloperski już na początku tego roku powędrowały do wybranych twórców na całym świecie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje