Reklama

Twórcy Baldur's Gate 3 nie są zadowoleni z generowanych przez graczy postaci

Baldur's Gate 3 wrócił do żywych po blisko 20 latach czekania i spotkał się z pozytywnym odbiorem przez fanów. Niestety, okazuje się, że gracze nie wykazują się pomysłowością, jeżeli chodzi o kreowanego przez nich bohatera, nad czym ubolewają autorzy ze studia, które opracowało trzecią odsłonę serii.

Baldur's Gate 3 jest dostępny w ramach wczesnego dostępu na Steam i - jak się okazuje - gra spotkała się z pozytywnym odbiorem, co potwierdził szef studia odpowiedzialnego za projekt, przyznając, że początkowa sprzedaż jest na szalonym poziomie.

Przy okazji deweloperzy z Larian Studios sprawdzili, jakie postacie tworzą gracze i ich zdaniem średni rezultat jest nie tylko zwyczajny, ale wręcz rozczarowujący. Brak kreatywności ze strony społeczności sprawił, że porównali bohatera do typowego mieszkańca Kryty z Fallout 76. Bez wątpienia prezentowana na obrazku postać nie wyróżnia się niczym szczególnym i faktycznie wygląda, jakby była domyślnym modelem bez żadnej ingerencji grających.

Reklama

Warto przypomnieć, że sam kreator jest dość zaawansowany i umożliwia tworzenie naprawdę pomysłowych rzeczy oraz wybieranie spośród różnych ras.

Nie da się ukryć, że studio ma trochę racji, zaś kreator jest traktowany przez graczy niezwykle po macoszemu. Być może mocny apel sprawi, że użytkownicy postawią na większą pomysłowość i wykreują oryginalne persony.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje