Reklama

Twórca Paranutical Activity zagroził Gabe'owi Newellowi śmiercią

Nie należy zadzierać ze Steamem, a w szczególności z Gabem Newellem. Taki wniosek można wyciągnąć z przypadku Paranautical Activity - ufundowanego za pomocą Kickstartera shootera, którego jeden z twórców groził publicznie szefowi Valve.

W efekcie produkcja została usunięta z zasobów najpopularniejszej platformy dystrybucji cyfrowej na świecie. O co chodzi? Niedawno Valve promowało paczkę gier idealnych na Halloween. W skład zestawu weszło właśnie Paranautical Activity, które zostało oznaczone jako wczesna wersja dostępna w ramach Early Access. Problem w tym, że twórcy produkcji zdążyli właśnie wypuścić jej pełne wydanie.

Do błędu odniósł się Mike Murdebeck, jeden z autorów shootera. Na Twitterze nie szczędził gorzkich - i w większości nienadających się do zacytowania - słów krytyki pod adresem Steama. W pewnym momencie przekroczył jednak granicę - zagroził Gabe’owi Newellowi, szefowi Valve, śmiercią.

Reklama

Wpis został oczywiście szybko usunięty, a sam zainteresowany przeprosił, ale sieci nic nie ginie - serwis Player Attack uwiecznił wypowiedź Murdebocka w formie screenshota.

Groźba skierowana do Gabe’a Newella nie uszła uwadze Valve, które usunęło Paranutical Activity ze sklepu. Potwierdził to przedstawiciel platformy w rozmowie z portalem Kotaku, podkreślając, że serwis zerwał wszelkie kontakty z autorami gry. Sam Murderbeck tłumaczy w rozmowie z Polygonem, że skontaktował się z Valve próbując wszystko naprostować, ale było już za późno.

CD Action
Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy