Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca Mega Mana pracuje nad nową grą

Keiji Inafune ma zamiar wydać nową produkcję na Nintendo 3DS. Czy w końcu posiadacze tej konsolki dostaną jakąś oryginalną i świeżą grę?

Keiji Inafune przygotowuje produkcję o nazwie King of Pirates (w Japonii będzie sprzedawana jako Kai-oh). Ma to być gra z gatunku akcji RPG z trybem rozgrywki multiplayer. Gracz będzie mógł się w niej wcielić w pingwina pirata. Niestety więcej szczegółów na jej temat nie jest znane. Jednak ze względu na głównego twórcę tego projektu, możemy się spodziewać całkiem przyjemnej rozgrywki i udanego tytułu.

Reklama

Gra tworzona jest bowiem we współpracy z dwoma studiami. Nowym o nazwie Intercept, którym zarządza Inafune oraz Marvelous AQL. Sam Inafune ma bardzo bogate doświadczenie w robieniu gier. Przez 23 lata pracował bowiem w Capcomie, a jego zdanie w przypadku konkretnej produkcji było decydującym o tym, czy w ogóle pojawi się ona na rynku. Stworzył on między innymi słynną postać Mega Mana, a także wiele innych, bardziej współczesnych tytułów. Warto tutaj wymienić chociażby takie jak Resident Evil, Onimusha, Lost Planet, Dead Rising, Street Fighter IV i wiele innych. Z takim dorobkiem można się spodziewać, że nowa gra na Nintendo 3DS-a powinna odnieść sukces.

Na horyzoncie także Resident Evil

Przy okazji warto wspomnieć, że byłe studio Inafune ogłosiło, że już na początku lutego przyszłego roku do sprzedaży trafi Resident Evil Revelations. Akcja tej odsłony dziać się ma pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w czwartej i piątej części, a gracz wcieli się w postać Chrisa Redfielda i Jill Valentine.

Co ciekawe, będzie to jedna z pierwszych gier wykorzystujących nową przystawkę do Nintendo 3DS-a z dodatkowymi przyciskami i gałką analogową (póki co, przystawka została oficjalnie zapowiedziana jedynie na rynek japoński i nie wiadomo w jaki sposób zmieni sterowanie w wymienionej grze). Najbliższe miesiąca zapowiadają się więc bardzo dobrze dla posiadaczy 3DS-a.

Dowiedz się więcej na temat: twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje