Reklama

Twórca "Gry o tron" pracuje nad grą wideo z Japonii

​George R.R. Martin, autor cyklu powieści "Pieśń lodu i ognia", na bazie których powstał serial "Gra o tron", na swoim oficjalnym blogu podzielił się kilkoma wnioskami i przemyśleniami po zakończeniu serii stacji HBO. Jak ujawnił, w ostatnim okresie zajmował się także pracami nad grą wideo.

To by było na tyle, słynny pisarz nie dodaje nic więcej. Jak to jednak często bywa, w internecie zaraz ujawniły się osoby dysponujące rzekomo dodatkowymi informacjami. Zwrócono uwagę, że już w marcu tego roku kanał Spawn Wave w serwisie YouTube ujawnił całkiem interesujące wieści.

Według tamtych doniesień, R. R. Martin faktycznie pracuje nad grą wideo powstającą w Japonii. Co więcej, mowa nie o pierwszym lepszym studiu lecz o samym From Software, twórcach Demon Souls, Dark Souls, Bloodborne, a niedawno także Sekiro: Shadows Die Twice. Pasuje idealnie!

Reklama

Dlaczego? Ponieważ From Software słynie z bardzo wysokiego poziomu trudności w swoich produkcjach, podczas gdy R. R. Martin zasłynął z absolutnego braku poszanowania dla swoich postaci i regularnego ich zabijania, często w dość zaskakujących oraz brutalnych okolicznościach.

Jak dowiedział się serwis Gematsu, produkcją zajmuje się doborowy oddział japońskiego studia, prowadzony przez prezesa Hidetakę Miyazakiego. George R.R. Martin jest podobno konsultantem, odpowiedzialnym za pomoc w pracach nad scenariuszem. Wydawcą jest Bandai Namco.

Tytuł ma rozgrywać się w otwartym świecie, a gracz będzie mógł między innymi przemieszczać się konno, czego w grach From Software jeszcze nie było. Na oficjalną zapowiedź podobne nie będziemy musieli czekać już dużo dłużej, ponieważ pokaz zaplanowano na konferencję Microsoftu na E3.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy