Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Twórca D&D doczeka się pośmiertnego dzieła?

​Legendarna marka Dungeons & Dragons jest bez wątpienia jedną z najważniejszych pozycji w branży gier video. Jej twórca - Gary Gygax - zmarły w 2008 roku, pozostawił po sobie sporo notatek, które nigdy nie trafiły do mediów. Już niebawem może się to zmienić.

Syn genialnego pisarza i twórcy gier fabularnych postanowił wyjść z inicjatywą i wykorzystać notatki swojego ojca, aby stworzyć na ich podstawie zupełnie nową grę. Alex Gygax zapewnia, że spuścizna po ojcu jest bardzo obszerna i zdecydowanie warta uwagi, dlatego istnieje plan zrealizowania zbiórki funduszy na platformie crowdfundingowej Fig na stworzenie tego dużego projektu.

Reklama

"Światy i postacie, które znaleźliśmy w niepublikowanych notatkach mojego męża, są niezwykle ważną częścią jego spuścizny" - komentuje pomysł żona pisarza, Gail Gygax.

W trosce o właściwe wykorzystanie pracy twórcy D&D właściciele marki zdecydowali się na współpracę z platformą Fig, która ma zapewnić im dużą swobodę jeżeli chodzi o zarządzanie treścią.

"Jako gracz, zawsze chciałem, aby dzieła mojego ojca pojawiły się w postaci gier. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia prac z utalentowanymi programistami, którzy mają podobne spojrzenie" - dodał Alex Gygax, syn pisarza i jednocześnie dyrektor generalny studia Gygax Games.

Obecnie trwają poszukiwania deweloperów gotowych i chętnych do podjęcia się pracy nad tajemniczymi notatkami Garego Gygaxa. Jeszcze w tym roku mają pojawić się nowe informacje na temat ewentualnych produkcji, dlatego fani fantasy powinni pozostać czujni.

Dowiedz się więcej na temat: Dungeons & Dragons

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje