Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Turf Effect - zobacz nową technologię generowania trawy od Nvidii

Producent kart graficznych opublikował materiał przedstawiający technologię wyświetlania obrazu poprzez użycie specjalnego modułu o nazwie Turf Effect.

Turf Effect to specjalny moduł stworzony przez Nvidię, służący do wyświetlania trawy w nadchodzących produkcjach nowej generacji. Jak ujawniają twórcy, dzięki technologii możliwe będzie symulowanie i renderowanie trawy na ogromną skalę, przy udziale realistycznych reakcji fizycznych.

Poszczególne źdźbła trawy będą składać się od najprostszych modeli złożonych z trzech trójkątów, do zaawansowanych modeli zawierających setki trójkątów na źdźble. Nie zabraknie realistycznego odwzorowania praw fizyki, w zależności od czynników zewnętrznych (np. poruszania się bohaterem czy jazdy samochodem po trawniku).

Nvidia obiecuje ponadto takie szczegóły jak zaawansowany system kolizji, zagięcie nawet najdrobniejszego listka czy osobne cieniowanie. Producent planuje udostępnić technologię Tur Effect na początku przyszłego roku.

Na dziś nie wiadomo jeszcze jaki wpływ będzie miała na wymagania sprzętowe, choć twórcy obiecują, że poszczególne detale nie wpłyną na zbytnie obciążenie. Jak będzie w praktyce? Przekonamy się w kolejnych produkcjach.

Dowiedz się więcej na temat: Turf Effect

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje