Reklama

Tryb sieciowy Mass Effect: Andromeda otrzyma nowy poziom trudności i kolejną rasę

​BioWare ujawniło pierwsze szczegóły na temat kolejnych nowości, które zmierzają do Mass Effect: Andromeda. Twórcy szykują następny poziom trudności do trybu sieciowego oraz kolejną rasę.

W serwisach społecznościowych autorzy opublikowali krótki zwiastun opatrzony informacją, że wariant kooperacji otrzyma platynowy stopień wyzwania. Najprawdopodobniej gracze mogą spodziewać się mocniejszych przeciwników do pokonania.

To jednak nie wszystko, ponieważ w udostępnionym teaserze pokazano przedstawiciela batarian - rasy znanej z oryginalnej trylogii. Problemem może być jednak fakt, że cywilizacja - przynajmniej w teorii - nie wyruszyła do Andromedy wraz z ludźmi, kroganami, asari, turianami i salarianinami.

Twórcy obiecują jednak, że wraz ze starymi znajomymi z Drogi Mlecznej, dostarczą informacji, które wyjaśnią, skąd wzięli się w nowej galaktyce. Nie można wykluczyć, że grupa o bliżej niesprecyzowanej liczebności zinfiltrowała arki, by niepostrzeżenie dołączyć do eskapady.

Reklama

Rozczarowani mogą być jednak gracze, którzy liczyli, że batarianie pojawią się także w kampanii dla pojedynczego gracza. Odpowiadając jednemu z fanów na Twitterze producent Fernando Melo wyjaśnił, że przedstawiciele rasy trafią tylko do multiplayera.

Zapowiedź znaczącej aktualizacji wariantu sieciowego może poniekąd potwierdzać niedawne doniesienia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że BioWare zrezygnowało z planów stworzenia fabularnych DLC na rzecz skupienia się na trybie kooperacji.

Ciekawostką może być fakt, że w najbliższy weekend - 8 lipca - twórcy Mass Effect: Andromeda zorganizują poświęcony grze panel dyskusyjny, który odbędzie się na montrealskim Comic Conie. Niewykluczone, że wówczas dowiemy się czegoś na temat przyszłych dodatków.

Wspomniany krótki zwiastun można obejrzeć poniżej:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy