Trwają prace nad Wasteland 3

​Wygląda na to, że będziemy mogli po raz kolejny wrócić na postapokaliptyczne pustkowia w wykonaniu developerów ze studia inXile Entertainment. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli Wasteland 3.

Szczegółów na temat projektu ujawniono na razie stosunkowo niewiele, ale nic dziwnego - prace znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Ekipa Studio inXile Entertainment obiecuje, że będzie oddelegowywać do projektu tych developerów, którzy powoli kończą już prace nad innym projektem zespołu - Torment: Tides of Numenera (premiera przewidziana jest na marzec 2017 roku).

Akcja trzeciej części Wasteland osadzona zostanie w amerykańskim stanie Kolorado, którego teren w większości pokryty jest śniegiem i lodem. Mroźna sceneria jest zasługą tak zwanej nuklearnej zimy, która powstała po wybuchu atomówek.

Reklama

Głównym bohaterem będzie jedyny ocalały członek Team November - jednego z oddziału słynnych Rangersów. Z informacji ujawnionych przez twórców wynika, że kierujący postacią gracze postarają się odbudować zespół. W trakcie zabawy postawią nawet bazę, w której stacjonować będzie ekipa. Pojawi się oczywiście możliwość rozwijania placówki.

W grze znajdą się też pojazdy. Dowodzona przez protagonistę grupa po pustkowiach poruszać się będzie z pomocą auta, w którym przechowywać ma też zdobyte przedmioty. W trakcie walki samochód będzie można też wykorzystać w formie rozmowy.

Developerzy chcą również zaimplementować w produkcji system dialogów, podobny do tego, który pojawi się we wspomnianym już Torment: Tides of Numenera. Szczegółów na ten temat jednak nie ujawniono.

To jednak nie wszystko. Twórcy przygotowują opcje sieciowe, które pozwolą przejść Wasteland 3 w kooperacji z innym użytkownikiem. We współpracy z przyjacielem będzie można wykonywać poszczególne zadania, aczkolwiek równie dobrze gracze będą mogli - podczas jednej rozgrywki - odłączyć się od towarzysza.

Ciekawostką jest fakt, że nawet gdy znajomy wyloguje się z gry, będziemy mogli kontynuować zabawę, a nawet podejmować decyzje wpływające na dalszy przebieg fabuły. Oczywiście bez konsultacji z towarzyszem, który może być zaskoczony konsekwencją naszych działań.

5 października na platformie Fig zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz realizacji projektu. Twórcy chcą zgromadzić co najmniej 2,75 miliona dolarów. Dużo, ale warto pamiętać, że podobne akcje związane z poprzednimi tytułami studia inXile Entertainment odnosiły ogromny sukces.

Co ciekawe, osoby, które wpłacą co najmniej tysiąc dolarów, zagwarantują sobie prawo do otrzymania procentu od zysków ze sprzedaży pełnej wersji gry. Tyle tylko, że możliwość będzie dostępna tylko do czasu zebrania 2,25 miliona dolarów.

Daty premiery Wasteland 3 nie ujawniono, wiadomo jednak, że produkcja zostanie wydana jednocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wasteland 3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy