Trwają prace nad kolejną odsłoną Tropico

​Firma Kalypso Media opublikowała zwiastun tajemniczego projektu, który najprawdopodobniej jest następną odsłoną serii Tropico.

Szczegółów na temat gry nie podano. Film zatytułowany "Rule Again" zdaje się jednak sugerować, że produkcją jest właśnie kolejna - szósta - część cyklu strategii ekonomicznych, w których gracze zarządzają tropikalną wysepką.

Krótki - trwający niespełna minutę - zwiastun przedstawia znany z wcześniejszych odsłon serii wizerunek dyktatora. Tak zwany El Presidente siedzi przy biurku, gdzie nasłuchuje nadawanych przez radio wieści ze świata.

W pewnym momencie sięga po telefon, by opublikować na Spitterze (tutejszym odpowiedniku Twittera) wpis, w którym informuje, że "nadszedł czas wrócić do gry". Nagranie nie pozostawia więc raczej żadnych złudzeń, że tajemniczym projektem jest następna część Tropico.

Reklama

Na oficjalne potwierdzenie przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Niewykluczone, że Kalypso Media zamierza formalnie zapowiedzieć produkcję podczas tegorocznych targów E3, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Pewnym jest jednak, że gra ukaże się w 2018 roku i powstaje z myślą o trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na razie nie wiadomo czy w prace nad projektem zaangażowani są twórcy trzech poprzednich części cyklu ze studia Haemimont Games.

Wspomniany trailer można obejrzeć poniżej:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tropico 6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy