Reklama

Transistor dostępne za darmo w Epic Store

​Epic Games Store kontynuuje rozdawanie gier na PC. Jeszcze do niedawna bez żadnych opłat dodawaliśmy do biblioteki logiczne The Witness, a teraz pora na zręcznościową grę akcji Transistor, dostępną przez najbliższe dwa tygodnie, do 2 maja. Po tej dacie oferta zmieni się na World of Goo.

Aby otrzymać produkcję - do zachowania na zawsze - wystarczy posiadać (lub założyć) darmowe konto w Epic Games Store, a następnie kliknąć dobrze widoczny przycisk na stronie głównej aplikacji.

Transistor od Supergiant Games debiutowało w 2014 roku na PC i PlayStation 4, a w późniejszych latach także na platformach przenośnych oraz na Nintendo Switch. Co interesujące, produkcja nigdy nie ukazała się za na Xbox One, co sugeruje jakąś formę umowy na wyłączność dla Sony.

Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości. Gracze trafiają do futurystycznego miasta Cloudbank i wcielają się w Red - popularną młodą piosenkarkę, którą ktoś z niewiadomych przyczyn próbuje zabić. Uciekając przed zabójcą trafia na tajemniczy miecz - tytułowego Transistora.

Reklama

Broń służy dziewczynie oczywiście do walki z czyhającymi na jej życie wrogami. Można ją przy tym dostosowywać do własnych potrzeb, dodając do niej zróżnicowane funkcje. Same starcia toczone są w czasie rzeczywistym.

Bohaterka dysponuje zdolnością pozwalająca jej na zatrzymanie czasu przy jednoczesnej możliwości poruszania się. Innymi słowy - przeciwnicy stają w miejscu, a Red może się z nimi rozprawić. Należy jednak pamiętać, że umiejętność ta wyczerpuje zapas paska akcji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy