Reklama

Trailer Metro Exodus prezentuje fabułę

​Twórcy postapokaliptycznej strzelanki Metro Exodus przygotowali kolejny trailer zbliżającej się wielkimi krokami produkcji, tym razem koncentrując się na fabule produkcji. O opowieści mówi Anna, strzelec wyborowy oraz żona Artyoma, głównego bohatera nadchodzącego tytułu.

Historia nie wydaje się być zbyt rozbudowana. Mieszkańcy tuneli moskiewskiego metra odkrywają, że życie na powierzchni jest co najmniej możliwe, ładują się więc do wielkiej lokomotywy parowej i ruszają z eksploracją. Jak wiadomo, bomby atomowej nie niszczą torów kolejowych.

Bardzo szybko okazuje się, że na powierzchni życie kwitnie, a okoliczne regiony opanowały przeróżne frakcje, gangi i ugrupowania, które bardzo rzadko mają gościnne podejście do przybyszy z moskiewskiego podziemia. Przyjdzie więc zająć się strzelaniem i eksterminacją innych ocalałych.

Reklama

Trzecia część serii od 4A Games w znaczącym stopniu zmienia założenia rozgrywki w porównaniu z dwiema poprzednimi odsłonami, czyli Metro 2033 oraz Metro: Last Light. Twórcy rezygnują z liniowej kampanii i idą z duchem czasu, oferując znacznie większe i otwarte obszary do zwiedzenia.

Nadal nie jest to jednak otwarty świat, lecz zestaw różnych lokacji, rozsianych w postapokaliptycznej Rosji. Pomiędzy miejscówkami przemieszczamy się na pokładzie potężnej, wyremontowanej lokomotywy, która wraz z wagonami stanowi naszą bazę wypadową i bezpieczne schronienie. Metro Exodus - po ostatnim opóźnieniu - zadebiutuje 15 lutego obecnego roku, na PC, PS4 oraz Xbox One.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy