Trafi do więzienia za atak na swoją partnerkę. Powodem konsola Xbox

Zapadł prawomocny wyrok w głośnej sprawie, która miała miejsce zimą ubiegłego roku w Anglii we wsi Annesley. Napastnik, który cieleśnie zaatakował swoją partnerkę i groził jej śmiercią, został skazany na 21 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Poszło o konsolę Xbox - informuje serwis Hucknalldispatch.co.uk. Młody syn ofiary miał poświęcać się nocnej rozgrywce. Czynność ta wyrwała ze snu oskarżonego Bradleya Blake’a, który udał się do pokoju dziecka, by zaprowadzić tam porządek. Głośne przekleństwa i wyzwiska obudziły z kolei matkę dziecka, a potem już było tylko gorzej...

Blake najpierw wszczął potężną awanturę, następnie rozbił konsolę Xbox i rzucał nią o ziemię, a następnie brutalnie zaatakował swoją partnerkę, krzycząc przy tym, że zabije zarówno ją, jak i jej syna. Furia prowadziła mężczyznę do kolejnych czynów. Dosłownie chwilę później oskarżony pobiegł do kuchni, chwycił obrus ze stołu i próbował nim udusić kobietę.

Reklama

Tej jednak udało się uwolnić z uścisku napastnika. Kobieta natychmiastowo uciekła do sąsiadów, by wezwać stamtąd policję. Finalnie zarówno jej, jak i dziecku nie stała się żadna znacząca krzywda na zdrowiu.

O tej głośnej sprawie pisały w ubiegłym roku niemal wszystkie media. Prokurator prowadzący sprawę nie mógł uwierzyć, że zwykła konsola do grania mogła stać się powodem do takich dramatycznych zajść. Sytuacja po ponad roku znalazła swoje rozwiązanie.

Blake skazany został na 21 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ponadto otrzymał 100 godzin pracy społecznej i zakaz zbliżania się do byłej partnerki oraz dziecka. Oskarżony wyznał na wokandzie, że był to jednorazowy incydent, bowiem w przeszłości nic podobnego z jego udziałem nie miało miejsca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy