Reklama

Total War: Three Kingdoms z milionem sprzedanych egzemplarzy w tydzień

​We wtorek informowaliśmy, że Total War: Three Kingdoms to największa premiera tego roku na Steamie. Na tym dobre wieści się nie kończą, ponieważ teraz Sega poinformowała, że okrągły milion egzemplarzy sprzedano w zaledwie tydzień od premiery. W rekordach wydatnie pomaga tematyka.

"Wiedzieliśmy od dawna, że Three Kingdoms to coś specjalnego, ale reakcja ze strony graczy, doświadczonych i tych nowych, przekroczyła wszelkie oczekiwania. Widzimy wiele komentarzy, według których to najlepsza odsłona serii" - komentuje Rob Bartholomew z Creative Assembly.

Najważniejszym czynnikiem stojącym za ogromną popularnością nowej strategii są jednak gracze w Chinach. Ten kraj to ogromny, niemal niezagospodarowany rynek, a Three Kingdoms świetnie wpasowuje się w nastroje, oferując przygody w okresie bliskim sercu każdemu Chińczykowi.

Reklama

"Jak można sobie wyobrazić, wyniki na rynku chińskim są dość szalone. Stąd pochodzi wiele zamówień przedpremierowych, od graczy, którzy grali w serię w przeszłości, ale także od osób całkiem nowych w cyklu. To całkiem nowa grupa odbiorców" - dodaje Bartholomew.

"Od wielu lat wiedzieliśmy, że Total War cieszy się dużą popularnością w Chinach. Dopiero teraz zaczynamy docierać do tych konsumentów z naszymi produktami, a ci odwdzięczają się płaceniem i zaangażowaniem. W przypadku Three Kingdoms w znacznym stopniu pomaga oczywiście temat".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje