Total War: Rome otrzyma remaster

Rome: Total War - uznawane za jedną z lepszych odsłon popularnej serii strategii - doczeka się odświeżonej wersji od brytyjskiego Feral Interactive. Premiera już w przyszłym miesiącu, 29 kwietnia - na Steamie. Oryginał ukazał się w zamierzchłej przeszłości 2004 roku, więc pora jest odpowiednia.

Mimo tego wczorajsza zapowiedź była dość niespodziewana, ponieważ obecnie na rynku dostępne jest choćby znacznie nowsze Rome: Total War 2, która nadal otrzymuje aktualizacje. Tytuł ten nie ma jednak takiej siły nostalgii, jaką może pochwalić się pierwsza produkcja, co może być wyjaśnieniem.

Remaster otrzyma nowe modele trójwymiarowe i ładniejsze tekstury, wsparcie dla rozdzielczości do 4K i szerokokątnych monitorów, ładniejsze efekty graficzne, wsparcie dla modyfikacji w ramach Warsztatu na Steamie, przeprojektowany interfejs oraz rozbudowaną mapę główną kampanii.

Reklama

Dość interesująca jest za też zmiana nazwy z Rome: Total War na Total War: Rome Remastered, a więc z zamianą kolejności słów. Cenę remasteru ustalono na 30 dolarów. Jest też zniżka dla osób, które posiadają już oryginał - takie osoby zapłacą o połowę mniej, a więc równowartość 15 dolarów.

Warto pamiętać, że oferta z 50-procentową przeceną dla obecnych posiadaczy pozostanie aktualna tylko do 31 maja, więc warto się pośpieszyć - jeśli mamy oczywiście zamiar skorzystać. W ramach zakupu otrzymamy od razu wszystkie dodatki DLC, co jest z pewnością bardzo miłą wiadomością.

Materiały graficzne opublikowane na Steamie sugerują, że zakres zmian w oprawie graficznej jest raczej dość ograniczony, ale tego chyba należy spodziewać się po produkcji wydanej w 2004 roku. Mamy w końcu do czynienia z ograniczonym remasterem, a nie z pełnoprawnym remake’iem.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Total War: Rome II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama