Total War: Arena kończy żywot w lutym
Darmowa strategia Total War: Arena, przygotowana przez studio Creative Assembly we współpracy ze specjalistami z Wargaming, wytrzymała na rynku zaledwie rok. Wydawca poinformował, że serwery sieciowej produkcji zostaną wyłączone w lutym 2019 roku, dokładnie po 12 miesiącach.
W ramach zadośćuczynienia, wszyscy posiadacze tytułu mogą już teraz odebrać darmową zawartość dodatkową w aplikacji Wargaming Game Center. Do wyboru jest Total War: Medieval II - Definitive Edition, Hannibal at the Gates (DLC do Total War: Rome II), Age of Charlemagne (DLC do Total War: Attila) lub Grim and the Grave (DLC do Total War: Warhammer).
"Arena była długą podróżą i dziękujemy wszystkim, którzy do niej dołączyli. Podczas prac bardzo dużo się nauczyliśmy i zżyliśmy ze społecznością, która była bardzo zaangażowana w proces deweloperski. Praca dla was była zaszczytem, ale wyniki otwartych testów niestety nie spełniły naszych oczekiwań" - napisano w oficjalnym komunikacie.
Tłumacząc powyżej oświadczenie na bardziej przystępny język, Total War: Arena nigdy nie znalazło na tyle dużego zainteresowania, by opłacalne było dalsze rozwijanie gry i utrzymywanie serwerów. "Włożyliśmy w grę nasze serca oraz dusze i jesteśmy rozczarowani tak samo, jak wy" - dodają twórcy.
Creative Assembly zapewnia, że nie dojdzie do żadnych zwolnień, a członkowie zespołu odpowiedzialnego dotychczas za Arenę będzie nadal zajmował się projektami z serii Total War. "Stworzone rozwiązania technologiczne będą częścią dalszego rozwoju Total War" - napisano.
Dokładna data wyłączenia serwerów to 22 lutego, o godzinie 11:00 polskiego czasu. Jeśli mieliśmy ochotę sprawdzić Arenę przed jej wyłączeniem, mamy złe informacje, ponieważ już od teraz produkcja nie akceptuje nowych graczy. Nie można też korzystać z transakcji cyfrowych we wbudowanym sklepie.
Otwarta beta Total War: Arena debiutowała 22 lutego obecnego roku, a więc w dniu wyłączenia tytuł będzie świętował swoje pierwsze urodziny. Będzie to raczej smutna impreza.
Darmowy tytuł zakładał bitwy "10 na 10", a każdy gracz kontrolował trzy jednostki, składające się z maksymalnie stu wojowników.