Reklama

Torn Away – traumatyczna rzeczywistość wojny zaprezentowana z perspektywy dziecka

Nordcurrent i studio deweloperskie perelesoq ogłosili swój najnowszy projekt - Torn Away, grę podchodzącą do tematu II wojny światowej w zupełnie nowy, pozbawiony przemocy sposób. Tytuł rzuci nowe światło na trudne tematy, dzięki swojemu unikalnemu punktowi widzenia i głębokiej emocjonalnie historii, połączonej z piękną grafiką i emocjonalną muzyką.

W Torn Away poznasz świat, przez który przetacza się II wojenna machina. Kolejne życie zostaje zrujnowane, gdy Asya, zwykła dziesięciolatka, zostaje wyrwana ze swojego kochającego domu. Podobnie jak miliony innych ofiar trafia ona do Ostarbeiterem, gdzie zostaje zwykłą robotnicą w obozie pracy przymusowej. Teraz chcąc odzyskać swą wolność, Asya musi znaleźć promyk nadziei, który pomoże jej przetrwać te mroczne chwile. Gdy w wyniku splotu wydarzeń nadarza się okazja do ucieczki korzysta z niej, udając się na wschód przez Niemcy i Polskę. Do swojego domu.

Reklama

To, co wyróżnia tę grę na tle innych tytułów o podobnych założeniach, to fakt, że Asya nie może użyć przemocy, aby przetrwać. Oznacza to ukrywanie się i unikanie żołnierzy, wytrwanie w trudnych warunkach przyrody oraz szukanie schronienia i pożywienia. W tym rozdartym wojną świecie Asya musi pozostać wierna sobie i przetrwać, nie tracąc przy tego, co czyni nas ludźmi.

Torn Away łączy sztukę i historię dzięki swojej głębokiej emocjonalnie historii opartej na dziecięcych dziennikach wojennych, która przedstawia wydarzenia z innej i bardziej tragicznej perspektywy - oczami dziecka. Wszystko to ożywa dzięki unikalnemu stylowi artystycznemu i emocjonalnej ścieżce dźwiękowej stworzonej przez Wasilija Kasznikowa, znanego z pracy nad Pathalogic 2.

Torn Away pojawi się w 2021 roku na platformach Steam i GOG.com.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy