Torment: Tides of Numenera - wystartowała zbiórka. Już bije rekordy!
Zgodnie z obietnicą rozpoczęła się kickstarterowa zbiórka pieniędzy na Torment: Tides of Numenera, która od razu zaskoczyła wszystkich.
Sukces zbiórki pieniędzy na Torment: Tides of Numenera był tak wielki, że zaskoczył samych twórców gry - całą potrzebną kwotę 900 tysięcy dolarów zgromadzono w zaledwie 6 godzin, a w tej chwili na koncie projektu jest prawie dwukrotnie więcej: 1,7 miliona dolarów. Deweloperzy ujawnili więc nowe nagrody dla darczyńców i cele dodatkowe, z czego dwa zostały już spełnione...
Studio inXile Entertainment jest bardzo zaskoczone tak pozytywną reakcją na Torment: Tides of Numenera. Na tyle, że w ramach podziękowań każda osoba, która wsparła grę lub tworzoną przez Obsidian Entertainment produkcję Project Eternity, otrzyma cyfrową książkę Planescape: Torment Developer Retrospective. Jak nietrudno się domyślić, zebrane zostaną w niej wspomnienia i przemyślenia twórców przygód Bezimiennego, w tym Chrisa Avellone’a, Briana Fargo i Feargusa Urquharta. Książka pojawi się przed premierą Torment: Tides of Numenera.
Jako że kwota podstawowa, a więc 900 tysięcy dolarów, została już zebrana, studio inXile Entertainment przygotowało cele dodatkowe (tzw. stretch goals), które zostaną zrealizowane po przekroczeniu odpowiednich progów finansowych. Dwa z nich zostały już osiągnięte.
I tak na pewno w Torment: Tides of Numenera pojawi się możliwość wyboru płci bohatera. "Ficzer" ten miał zostać dodany po zebraniu 1,2 miliona dolarów. Wybór pomiędzy kobietą, a mężczyzną wpłynie nie tylko na doznania wizualne, ale wpłynie też na rozgrywkę i reakcje napotykanych po drodze NPC-ów.
Kolejnym celem jest wzbogacenie fabuły Torment: Tides of Numenera poprzez zaangażowanie w projekt scenarzystów Tony’ego Evansa i Mur Lafferty. Maczali oni palce w historiach wielu gier - Evans pracował nad fabułą Star Wars: Knights of the Old Republic II, Dragon Age II, Neverwinter Nights II i dodatkach Mask of the Betrayer oraz Storm of Zehir, zaś spod pióra Lafferty wyszły scenariusze kilku RPG-ów, w tym Vampire, Mage, Exalted i World of Warcraft, napisała też powieść The Shambling Guide to New York City, która ukaże się w maju. Dodatkowo Nathan Log, główny scenarzysta Torment: Tides of Numenera (oraz Wasteland 2), stworzy czwartą nowelkę osadzoną w świecie gry, która dodana zostanie do zestawu opowiadań dostępnego w ramach jednej z nagród dla darczyńców. Cel ten miał zostać zrealizowany po zgromadzeniu 1,5 miliona dolarów i wygląda na to, że zostanie, ponieważ ten próg finansowy został już osiągnięty.
Ostatni z na razie ujawnionych stretch goals również dotyczy fabuły (ale nie tylko). Jeśli uda się zebrać 2 miliony dolarów (w co nie wątpię, biorąc pod uwagę tempo wzrostu zgromadzonej kwoty), do ekipy scenarzystów dołączy Monte Cook, autor systemu Numenery, na którym bazuje Torment: Tides of Numenera. Co prawda developerzy już z nim współpracują, ale w chwili obecnej pełni tylko rolę konsultanta pomagając w odpowiednim wykorzystaniu stworzonego przez siebie świata i mechanizmów RPG. Jeśli uda się spełnić ten cel, Morgan dorzuci co nieco od siebie do scenariusza.
To nie wszystko - po zebraniu 2 milionów dolarów kompozytor Mark Morgan stworzy dodatkowe utwory, które znajdą się na ścieżce dźwiękowej Torment: Tides of Numenera. Ostatnim dodatkiem w ramach omawianego celu jest piąty towarzysz, który będzie mógł dołączyć do drużyny bohatera. Jest nim... Zabawka (nazwa tymczasowa) - kula mazi potrafiąca dowolnie zmienić swój kształt. Gracz będzie mógł dostosować jej wygląd i zdolności do własnych potrzeb.
To na razie wszystkie cele dodatkowe, ale nie mam wątpliwości, że wkrótce - najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj - ujawnione zostaną kolejne, zebrana kwota wciąż bowiem rośnie. Niedługo może jeszcze bardziej wzrosnąć - inXile Entertainment planuje dodanie opcji płatności przez PayPal.
Gra ukaże się w grudniu 2014 roku na PC, Makach i Linuksie. Warto zaznaczyć, że już w dniu premiery produkcja ma być dostępna nie tylko w języku angielskim, ale także polskim, co jest miłym ukłonem w stronę rodzimych graczy. Warto więc wspierać ten interesujący projekt. Przypominamy, że możecie to zrobić na stronie: http://tinyurl.com/bpm2fee