Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Tomb Raider Reloaded - zapowiedziano nową grę na platformy mobilne

​Square Enix zapowiedziało nową grę z serii Tomb Raider dedykowaną urządzeniom mobilnym wyposażonym w systemy Android oraz iOS. Jest to darmowa produkcja, która swoją premierę będzie miała w przyszłym roku.

Lara Croft powraca po małej przerwie za sprawą zapowiedzianego przez Square Enix Tomb Raider Reloaded, które nie jest jednak kolejnym rebootem serii, tylko bezpłatną grą dedykowaną platformom mobilnym.

Reklama

Z opublikowanego zwiastuna wynika, że będziemy mieć do czynienia z kreskówkową oprawą graficzną, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym i zmianą dotychczasowego poważniejszego podejścia na rzecz większej fantastyki. Nowa przygoda słynnej pani archeolog, to najpewniej typowa zręcznościówka z mniejszym nastawieniem na historię, z wykorzystaniem kontrolerów mobilnych.

Chociaż tytuł nie będzie płatny, to nie można wykluczyć mikrotransakcji. Za grę odpowiada studio Emerald City Games, które wcześniej stworzyło Stormblades, Lionheart Tactics i G.I. Joe: War on Cobra.

Tomb Raider Reloaded zadebiutuje na Androidzie oraz iOS w 2021 roku. Co ciekawe zmieniony design głównej bohaterki nie przypadł do gustu wszystkim fanom marki i część z nich wyraziła z powodu tych zmian duże niezadowolenie.

Należy jednak pamiętać, że to tytuł mobilny i do tego bezpłatny. Ostatnia duża część Tomb Raidera o tytule Shadow of The Tomb Raider zadebiutowała dwa lata temu, wieńcząc historię przedstawioną w nowej trylogii. Zaraz po premierze grę sprzedano w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy i jest to całkiem dobry rezultat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider Reloaded

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje