Reklama

Tomb Raider Reloaded - zapowiedziano nową grę na platformy mobilne

​Square Enix zapowiedziało nową grę z serii Tomb Raider dedykowaną urządzeniom mobilnym wyposażonym w systemy Android oraz iOS. Jest to darmowa produkcja, która swoją premierę będzie miała w przyszłym roku.

Lara Croft powraca po małej przerwie za sprawą zapowiedzianego przez Square Enix Tomb Raider Reloaded, które nie jest jednak kolejnym rebootem serii, tylko bezpłatną grą dedykowaną platformom mobilnym.

Z opublikowanego zwiastuna wynika, że będziemy mieć do czynienia z kreskówkową oprawą graficzną, która szczególnie przypadnie do gustu najmłodszym i zmianą dotychczasowego poważniejszego podejścia na rzecz większej fantastyki. Nowa przygoda słynnej pani archeolog, to najpewniej typowa zręcznościówka z mniejszym nastawieniem na historię, z wykorzystaniem kontrolerów mobilnych.

Reklama

Chociaż tytuł nie będzie płatny, to nie można wykluczyć mikrotransakcji. Za grę odpowiada studio Emerald City Games, które wcześniej stworzyło Stormblades, Lionheart Tactics i G.I. Joe: War on Cobra.

Tomb Raider Reloaded zadebiutuje na Androidzie oraz iOS w 2021 roku. Co ciekawe zmieniony design głównej bohaterki nie przypadł do gustu wszystkim fanom marki i część z nich wyraziła z powodu tych zmian duże niezadowolenie.

Należy jednak pamiętać, że to tytuł mobilny i do tego bezpłatny. Ostatnia duża część Tomb Raidera o tytule Shadow of The Tomb Raider zadebiutowała dwa lata temu, wieńcząc historię przedstawioną w nowej trylogii. Zaraz po premierze grę sprzedano w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy i jest to całkiem dobry rezultat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje