Reklama

Tomb Raider otrzyma oficjalną grę planszową

​Lara Croft opuszcza grobowce i trafia prosto na stoły. Miłośnicy przygód słynnej archeolog będą mogli na początku przyszłego roku eksplorować niebezpieczne ruiny za pośrednictwem oficjalnej gry planszowej. Premiera w lutym, od twórców udanej karcianki Final Fantasy Trading Card Game.

Nie jest obecnie jasne, czy produkcja doczeka się polskiego wydania. To "pełne dobrej zabawy i pomysłowe spojrzenie na klasyczną serię gier wideo" przeznaczone jest dla maksymalnie czterech graczy. Celem będzie udowodnienie, że to właśnie my jesteśmy najlepszą Larą, za pomocą "sprytu, arsenału i umiejętności".

Właściciele licencji, firma Square Enix, wyjaśnia dodatkowo, że wybierzemy się w "nieznaną podróż w poszukiwaniu ukrytych artefaktów, w starciu z najgroźniejszym przeciwnikiem - samym sobą!" Brzmi groźnie. Są nawet cztery mini-figurki postaci, służące zapewne do sterowania na planszy.

Reklama

Opublikowane ilustracje zdają się sugerować, że podstawą zabawy będzie radzenie sobie z losowanymi wydarzeniami specjalnymi, układanymi w specjalny okrąg. Mamy nazwy, takie jak gniazdo gryzoni, dinozaur, śmiercionośne wody, płonące ruiny oraz wioska tubylców.

Nie da się ukryć, że ostatnie lata to prawdziwa eksplozja przeróżnych gier planszowych opartych na licencjach gier. Wymieniać można bardzo długo: Assassin’s Creed, Horizon Zero Dawn, Agenst of Mayhem, Europa Universalis, Bloodborne i tak dalej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy