Reklama

Tomasz Gop nie pracuje już w CI Games

Zmiana strategii działania CI Games ma swoje konsekwencje. W wyniku przeprowadzanych cięć firma zwolniła Tomasza Gopa, który dotychczas pracował nad Lords of the Fallen 2.

Dokładne powody rozstania z projektantem nie są znane. W oświadczeniu przesłanym redakcji portalu Graczpospolita zdradza jednak, że "prawdopodobnie" musiał odejść ze względu na "redukcję kosztów stałych".

Nie wiadomo, jaki los spotka teraz kontynuację Lords of the Fallen. Gra raczej powstanie - zwłaszcza, że CI Games uwzględniało tytuł w zaprezentowanych w ubiegłym tygodniu planach - ale skala projektu może ulec zmniejszeniu. Zwłaszcza, że studio chce koncentrować się teraz na produkcjach o mniejszych budżetach.

Znamiennym jest, że developer nie po raz pierwszy zakończył współpracę ze spółką z Warszawy. W lipcu 2015 roku odszedł i zatrudnił się w Techlandzie. Rozstanie nie trwało jednak długo, ponieważ w marcu następnego roku powrócił do CI Games.

Reklama

Teraz Gop nie był jednak zbyt długo na bezrobociu. Projektant trafił do Destructive Creations - gliwickiego studia, które ma na swoim koncie kontrowersyjne Hatred. Ekipie pomoże w pracach nad Ancestors - strategią osadzoną w czasach średniowiecza.

Developer podkreśla jednak, że projekt jest dla niego sporym wyzwaniem, ponieważ do tej pory nie miał zbyt dużej styczności z gatunkiem RTS-ów. Nie zraża się jednak tym faktem, licząc, że nabierze nowego doświadczenia.

Data premiery Ancestors nie jest znana, ale gra ukaże się na trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsoli Xbox One. Twórcy obiecują, że pokażą tytuł na sierpniowych targach Gamescom, które odbędą się w niemieckiej Kolonii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy