To już koniec serii Forza Motorsport? Turn 10 bez planów na kontynuację

Xbox Showcase przyniósł graczom bardzo wiele informacji na temat nowej Forzy. Wśród nich znalazły się sugestie, że zapowiedziana Forza Motorsport może być ostatnią częścią tej serii.

Podczas wywiadu po zakończonym pokazie General Manager Forzy Dan Greenawalt zasugerował, że po grze debiutującej w październiku może nie być już kolejnej. Greenawalt krótko poinformował, że studio nie planuje na ten moment bezpośredniego sequela do nowej gry.

Potencjalnych powodów takiej sytuacji jest wiele. Jeden z nich zakłada, że Microsoft chce sprawdzić, jak poradzi sobie nowa Forza Motorsport na tle innych produkcji i czy znajdzie się dla niej miejsce w tym gatunku. Od czasu poprzedniej części minęło sześć lat, wiele zmieniło się w grach wyścigowych i trudno jest zapewne określić, jak duże będzie zainteresowanie nową grą.

Reklama

Forza Motorsport może jednak pójść również modelem sezonowym. Zamiast planować kolejną grę, twórcy skupią się wtedy na rozwoju tytułu, który ujrzy światło dzienne w październiku. W ten sposób można tworzyć nowe tory, pojazdy, oferować różne atrakcje w ramach sezonów, a od czasu do czasu pokusić się nawet o płatne DLC w stylu Forzy Horizon.

Forza Motorsport zadebiutuje na PC oraz Xbox Series X/S już 10 października. Do tego czasu powinniśmy poznać wiele nowych szczegółów na temat gry Turn 10. W pewnym momencie twórcy będą prawdopodobnie również gotowi, żeby porozmawiać o jej rozwoju.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Forza motorsport
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy