To już koniec CD-Action? Redakcja dostała wypowiedzenia!

​Właśnie dotarły do nas bardzo niepokojące informacje, z których wynika, że to już powoli koniec najstarszego w naszym kraju czasopisma o grach wideo.

Chociaż przedstawiciele Wydawnictwa Bauer jeszcze niedawno twierdzili coś innego, to ostatecznie zdecydowali się zakończyć wydawanie aż 34 tytułów prasowych. W związku z tym 27 osób już otrzymało wypowiedzenia, a wśród nich są dziennikarze popularnych czasopism CD-Action i PC Format. Co ciekawe, firma zapewnia, że los magazynów nie jest jeszcze przesądzony i będzie się ważył w najbliższych miesiącach, a nowy inwestor może się kontaktować z wybranymi redaktorami, ale trudno przewidzieć, czy to prawda, czy jedynie zabieg na uratowanie morale, bo do wydania zostało jeszcze kilka numerów pism.

Reklama

Nie da się więc ukryć, że nie wygląda to dobrze, szczególnie że pierwsze wieści o tym, że w piśmie dzieje się tak sobie, docierały do nas już kilka miesięcy temu. Ba, w ubiegłym miesiącu CD-Action po raz pierwszy w swojej historii pojawiło się w na rynku bez pełnych wersji gier, więc można było się spodziewać, że coś jest na rzeczy. A że obecnie wiele firm tnie koszty w związku z pandemią koronawirusa (albo korzysta z niej jako pretekstu do podjęcia dawno planowanych działań), to niestety czarny scenariusz, w którym kultowe czasopismo ukazujące się od 1996 roku przestaje istnieć, jest jak najbardziej możliwy.

Po burzy medialnej również Wydawnictwo Bauer zdecydowało się na oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

W latach świetności CD-Action trafiało do kiosków na całym świecie nawet i w liczbie wynoszącej ponad 200 tysięcy sztuk, ale był to okres złotych lat dla prasy, przed szeroką popularyzacją internetu.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: CD-Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy