Reklama

To jeszcze nie koniec komputerów. Branża PC ma się dobrze

Załamanie rynku PC było już wielokrotnie zapowiadane. Jednak wygląda na to, że aby doczekać się rzeczywistego końca, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość /123RF/PICSEL

Wyrastające niczym grzyby po deszczu hasła w sieci nt. rychłego upadku tradycyjnych komputerów (stacjonarne, notebooki), które pojawiają się regularnie od dłuższego czasu, są zdecydowanie przesadzone. N

Sprzedaż komputerów nie tylko przestała spadać, a nawet rośnie. Pogłoski o śmierci pecetów są mocno przesadzone. Według danych zajmującej się analizą rynku firmy IDC w pierwszym kwartale 2017 roku sprzedaż pecetów na świecie wzrosła.

Niewiele, bo o 0,6%, ale łączny zbyt to ponad 60 milionów sztuk. Co nie mniej ciekawe, wszyscy producenci z pierwszej piątki (sumarycznie odpowiadają za 71,9% wszystkich sprzedanych na całym świecie pecetów, niezależnie od tego, czy pracują one pod kontrolą Windowsów, czy też mają na obudowie nadgryzione jabłko) zaliczyli wzrosty: największy pierwszy na liście HP, najmniejszy zaś drugie Lenovo:

Reklama

Jeszcze ciekawiej wygląda to w Europie, gdzie według tego samego IDC sprzedaż pecetów w pierwszym kwartale 2017 roku zmieniła się o 1,6%, a największy przyrost zanotował Acer:

Podano też, że w Europie za wzrost odpowiadają przede wszystkim notebooki, których sprzedało się więcej o 8,9%, z czego 9,2% przypada na Europę Zachodnią, a 8,3% - na Europę Wschodnią. Sprzedaż desktopy w Europie spadła natomiast o 12%.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy