Reklama

Titanfall 2 bije rekord popularności na Steam

Titanfall 2 nie jest już młodą grą, ale nadal przykuwa uwagę graczy. Jak wynika z dostępnych statystyk, produkcja Respawn Entertainment pobiła nowy rekord w ilości aktywnych użytkowników.

Titanfall 2 zadebiutował w 2016 roku i w przeciwieństwie do swojego poprzednika zaoferował pełnoprawną historię opowiadającą o losach Jacka Coopera, członka ruchu oporu marzącego o karierze pilota. Pewnego dnia jego los splata się z losem Tytana klasy Vanguard o nazwie BT-7274, którego dotychczasowy właściciel zginął podczas walk. Dwójka nietypowych bohaterów musi teraz przejść przez pełną akcji drogę, by dokończyć powierzoną im misję. Wątek fabularny wprawdzie nie był odkrywczy, a jego długość typowa dla serii Call of Duty, jednak zyskał uznanie graczy.

Reklama

Produkcja przynajmniej na razie nie doczeka się kontynuacji, ponieważ odpowiedzialne za markę Respawn Entertainment skupione jest na rozwijaniu dostępnego w ramach free-to-play battle royala Apex Legends, którego łączy z Titanfallem to samo uniwersum. Titanfall 2 najwyraźniej przeżywa drugą młodość, co pokazuje nowy rekord ustanowiony przez grę na Steam. Według statystyk Steam Charts w grze aktywnych było jednocześnie 16 958 użytkowników (poprzedni z czerwca 2020 roku po uruchomieniu promocji wynosił 13 427 aktywnych graczy w jednym momencie).

Ten nagły skok jest po części zasługą faktu, że w Titanfalla 2 od dawna zagramy w ramach usługi abonamentowej EA Play kosztującej 14,99 złotych miesięcznie oraz faktu, że cena w sprzedaży internetowej spadła do około 25 złotych. Zasługa w tym także nadchodzącego 9. sezonu zmagań w Apex Legends - do zabawy dołączy kolejna postać Valkyrie i nowy tryb Aren, gdzie mierzą się dwa 3-osobowe oddziały na mniejszych mapach.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy