​TikTok zakazany w Stanach Zjednoczonych? Sensacyjne wieści

TikTok znowu stał się obiektem ogromnej krytyki. Tym razem ze strony senatora Stanów Zjednoczonych, Josha Hawleya. "Wprowadzę przepisy zakazujące tego w całym kraju" - grzmi polityk.

TikTok to popularna aplikacja internetowa, która zyskała ogromne rzesze zwolenników zwłaszcza wśród młodszych odbiorców. Witrynę stworzyło chińskie przedsiębiorstwo ByteDance w 2016 roku. Od tamtego czasu TikTok przebojem wdarł się do mainstreamu i godnie konkuruje z innymi podmiotami.

Serwis zyskał popularność niemal na wszystkich rynkach na świecie. Jego fenomen nie ominął oczywiście także Stanów Zjednoczonych. Treści na TikToku potrafią być jednak dosyć kontrowersyjne, a wszystko za sprawą dosyć sporej frywolności i swobody w ich publikowaniu przez wszystkich użytkowników. Dodatkowo hegemon pochodzi z Chin, co nieco godzi z interesami Ameryki.

Reklama

Już niebawem jednak TikTok może zostać zablokowany w Stanach Zjednoczonych. Senator z Missouri, Josh Hawley, ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że przedstawi ustawę zakazującą korzystanie z tej aplikacji.

Co ciekawe, przedstawiciele TikToka postanowili odpowiedzieć republikańskiemu politykowi. Hawleya skrytykowano za wykazanie pewnego rodzaju ignorancji w odniesieniu do spraw, którymi się zajmuje. "Wezwanie senatora Hawleya do całkowitego zakazu TikToka obejmuje fragmentaryczne podejście do bezpieczeństwa narodowego i fragmentaryczne podejście do ogólnych kwestii branżowych, takich jak bezpieczeństwo danych, prywatności i szkód w Internecie" - czytamy.

Trzeba jednak uczciwie dodać, że zbanowanie TikToka w Stanach Zjednoczonych wydaje się rozwiązaniem nieco surrealistycznym z niską szansą na jego realizację.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy