Reklama

Tifa ma mniejsze piersi w remake’u Final Fantasy VII?

​Część zaniepokojonych fanów Final Fantasy VII obawia się, że jedna z głównych bohaterek produkcji - Tifa - w nadchodzącym remake’u ma zmniejszone piersi. Skandal! Jak się jednak okazuje, nie do końca jest to prawdą, a zamieszanie wynika z maszynowego tłumaczenia pewnego wywiadu.

Lewicowo nastawione media na Zachodzie natychmiast wywęszyły temat z podtekstem seksizmu i dyskryminacji. Tetsuya Nomura - reżyser nowej wersji cenionego klasyka - miał powiedzieć w rozmowie, że "ograniczenie" biustu było konieczne, ponieważ Tifa jest w końcu sportowcem.

Problem polega na tym, że nic nie jest "ograniczone", a pojawienie się tego słowa (angielskie restrict) w licznych artykułach wynika z faktu, że wywiad z Nomurą przeprowadzono po japońsku, a po wklejeniu go do popularnego Google Translate takie słowo faktycznie się pojawia - co jest błędem.

Reklama

Okazuje się bowiem, że prawdziwe wyjaśnienie jest inne: Tifa nie ma wcale mniejszych piersi. Ich rozmiar pozostał bez zmian, ale deweloperzy uznali, że - jak na sportowca przystało - kobieta powinna mieć odpowiednią, sportową bieliznę, która wpływa na prezentację tego obszaru.

"Tym razem grafika jest całkiem realistyczna, więc postawiliśmy na prawdziwe ubrania i akcesoria podczas projektowania jej stroju. Dla przykładu, Tifa ma wojskowe szelki, a jej rękawiczki to prawdziwy, motocyklowy model. Jej ciało ma identyczną sylwetkę, ale dodaliśmy detale".

To właśnie słowa Tetsuyo Nomury, ale przetłumaczone i opublikowane na Twittrze przez osobę oburzoną całym tym zamieszaniem, lecz świetnie władającą językiem japońskim, nie potrzebującą narzędzi w stylu Google Translate.

"Po pierwsze, chcieliśmy lepiej zarysowanych mięśni brzucha, więc postawiliśmy na atletyczny styl. Nasz dział etyki poprosił, by jej bluzka nie była luźna, a jej piersi nie zachowywały się nienaturalnie podczas scen akcji. Wzięliśmy więc proste ubranie z pierwowzoru i dodaliśmy dodatkową warstwę, dopasowaną do ciała. To przekłada się na sportowy wygląd" - tłumaczy Nomura.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy