Reklama

THQ powstanie niczym feniks z popiołów?

Wiele wskazuje na to, że THQ powstanie z martwych - a przynajmniej marka tego zamkniętego jakiś czas temu wydawcy. Firma Nordic Games ujawniła, że nabyła prawa do korzystania z nazwy upadłego koncernu.

Zaskakujące wieści przekazał w rozmowie z serwisem Polygon menedżer generalny Nordic Games, Klemens Kruezer. Jego firma przejęła wcześniej kilka znanych marek THQ, w tym m.in. Darksiders i MX vs ATV. Na tym jednak nie poprzestała. Kruezer zdradził, że wraz ze swoim zespołem wykupił niedawno prawa do nazwy nieistniejącego już wydawcy.

"Fakt, że wygraliśmy aukcje tytułów od THQ był dla niektórych branżowych weteranów niespodzianką. Najtrudniejsze było to, że nikt nigdy wcześniej nie słyszał o Nordic Games" - mówi Krauzer.

"Pojawiło się wiele artykułów z nagłówkami w stylu: 'Kim do cholery jest to Nordic Games?'. Stwierdziliśmy, że mają rację. Zauważyliśmy wzrost znaczenia Nordic Games i postanowiliśmy dokonać drugiej transakcji, kupując markę THQ" - dodaje Krauzer.

Reklama

Do czego wykorzystywana będzie nowa nazwa? Nordic Games chce pod jej banderą wydawać nowe produkcje, zaczynając od nadchodzącej, kolejnej odsłony cyklu MX vs ATV. Kilka innych nowych projektów, które ukażą się z logiem zamkniętej niedawno firmy, zostaną ujawnione w trakcie sierpniowego gamescomu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy