THQ Nordic właścicielem studia Experiment 101 i gry BioMutant

​THQ Nordic ogłosiło, że weszło w posiadanie zespołu Experiment 101 oraz przygotowywanej przez studio gry BioMutant.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, wydawca przejął 100% udziałów ekipy, a także prawa do tworzonej przez developerów produkcji. Nie podano jednak żadnych szczegółów, nie wiadomo więc, ile warta była transakcja.

Experiment 101 dowodzi Stefan Ljungvist, który niegdyś był dyrektorem kreatywnym w znanym z serii Just Cause studiu Avalanche. Developer sformował zespół latem 2015 roku, a BioMutant jest debiutanckim projektem firmy.

Wspomniana produkcja to kładąca nacisk na kung-fu gra RPG z otwartym światem. Akcję osadzono w postapokaliptycznej rzeczywistości, a gracze wcielą się w tytułowego mutanta - niewielkich rozmiarów futrzaka.

Reklama

Na swoim wyposażeniu bohater znajdzie rozmaite wyposażenie, w tym broń białą oraz palną. Nie zabraknie również umiejętności specjalnych, które podopieczny wykorzysta nie tylko w walce, ale i rozwiązywaniu nieskomplikowanych zagadek.

BioMutant powinno ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku, aczkolwiek dokładna data premiery nie jest na razie znana. Projekt powstaje z myślą o trzech platformach sprzętowych - PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BioMutant
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy