THQ Nordic nowym właścicielem marki Delta Force

Przedstawiciele THQ Nordic (do niedawna znanego jako Nordic Games) poinformowali o wykupieniu od firmy NovaLogic praw do szeregu marek, w tym serii strzelanin Delta Force.

Cykl powinni kojarzyć starsi gracze - pierwsza część zadebiutowała na PC w 1998 roku. Wcielaliśmy się w członków tytułowego oddziału, biorąc udział w misjach rozlokowanych w różnych regionach na świecie - między innymi w Azji, Rosji i Afryce.

W sumie ukazało się sześć części (na różnych platformach sprzętowych), przy czym ostatnia - Delta Force: Xtreme 2 - ujrzała światło dzienne w 2009, tylko na komputerach osobistych. Od tamtej pory serii jednak nie kontynuowano.

Przedstawiciele THQ Nordic nie wykluczają, że w przyszłości powstanie kolejna odsłona cyklu. Spółka zamierza rozmawiać ze studiami, które byłyby zainteresowane stworzeniem następnej gry spod szyldu Delta Force.

Reklama

To jednak nie wszystko. Poza wspomnianą serią, firma przejęła też od NovaLogic kilka innych marek. Wśród ujawnionych są Comanche (symulator śmigłowca bojowego), Joint Operations (nastawiona na rozgrywki sieciowe taktyczna strzelanka), Armored Fist (symulator czołgu), Tachyon: The Fringe (symulator statku kosmicznego) oraz F-22 i F-16 (symulatory myśliwców).

Z przeprowadzonej transakcji zadowolenia nie kryje John Garcia, założyciel i szef NovaLogic. W rozesłanej do mediów informacji prasowej podkreślił, że jest dumny z przekazania praw do stworzonych przez jego zespół serii THQ Nordic.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Delta Force

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy