Reklama

The Witcher: Role-playing Game - wkrótce premiera papierowego Wiedźmina

Miłośnicy uniwersum wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego i CD Projekt RED świata z pewnością ucieszy informacja o nadchodzącym debiucie papierowej wersji RPG gry. Niestety, nie każdy będzie mógł skorzystać, bowiem na rodzimą edycję trzeba będzie poczekać około roku czasu.

nA The Witcher Role-playing Game czekamy od trzech lat, kiedy to duet CD Projekt i R. Talsorian Games oficjalnie ujawnił istnienie projektu. Na stronie wydawnictwa ukazał się właśnie krótki post zdradzający, że fabularna gra jest już w drukarni, a pierwsze egzemplarze będzie się dało nabyć 2 sierpnia na Gen Conie, jednym z największych amerykańskich konwentów.

Równocześnie (lub wkrótce po imprezie) ruszą zamówienia na wersję cyfrową. To łakomy kąsek z przynajmniej kilku powodów. Gra ma łączyć uniwersum Sapkowskiego z wizją CD Projektu Red, w dodatku podręcznik będzie oparty na mechanice Fuzion (z której korzysta również papierowy Cyberpunk v.3), a system umożliwi nam wcielenie się w przedstawicieli czterech ras (ludzie, elfy, krasnoludy, wiedźmini) i dziewięciu klas (bard, rzemieślnik, rzezimieszek, doktor, mag, najemnik, kupiec, kapłan, wiedźmin).

Reklama

I szkoda tylko, że rodzimi fani poczekają dłużej. W Polsce system zostanie wydany nakładem Copernicus Corporation, którego pracownicy potrzebują na przetłumaczenie książki około roku.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza próba podejścia do tematu. W 2001, w okolicach premiery niesławnego filmu Marka Brodzkiego, w księgarniach zadebiutował "Wiedźmin: Gra wyobraźni", gra fabularna wydana nakładem Wydawnictwa Mag.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy