The War Machine kolejnym DLC do Call of Duty: WWII

Activision zapowiedziało The War Machine - drugie rozszerzenie do strzelanki Call of Duty: WWII.

Dodatek - podobnie jak poprzedni - złoży się z trzech map do trybu sieciowego. Pierwszą jest Egipt, której akcję osadzono w tytułowym kraju faraonów. Gracze zmierza się wokół i wewnątrz starożytnych ruin Gizy. Pojawi się możliwość toczenia bojów w środku świątyni, ale nie zabraknie otwartych terenów po obu stronach budowli.

Kolejna plansza to Dunkierka, która przeniesie użytkowników do francuskiego miasta o tej samej nazwie. Na arenie znajdzie się przestrzenna plaża otoczona ciasnymi budynkami. Autorzy podkreślają, że używanie karabinu snajperskiego może okazać się efektywne, choć trzeba uważać, bo łatwo można zginąć od szybkiej serii strzałów.

Reklama

Ostatnią mapą jest V2 - poziom osadzony na terenie ośrodka zajmującego się produkcją oraz testowaniem niemieckich pocisków rakietowych. Obszar zaprojektowano z myślą o walkach na krótki i średni dystans, co oznacza, że jest dosyć ciasny.

Dodatek wprowadzi także następną misję do trybu Wojna - Operację Husky. Zadanie odtwarza inwazję Aliantów na Sycylię - gracze staną przed koniecznością odzyskania specjalnych danych wywiadowczych od wskazanych celów w portach Palermo i Neapolu.

Największą nowością przygotowaną na potrzeby wyzwania jest możliwość toczenia starć w przestworzach. Po zebraniu i przeniesieniu cennych informacji do kwatery głównej, uczestnicy zmagań wsiądą do samolotów, by oczyścić niebo z wrogich myśliwców i utorować drogę alianckim bombowcom.

 DLC pojawi się również kolejny rozdział nastawionej na kooperację kampanii z zombie - Tron Cieni. Główni bohaterowie - Marie, Drostan, Olivia i Jefferson - trafią do rządzonego przez nazistów Berlina, gdzie dowodzeni przez doktora Strauba nieumarli chcą pozbyć się wszystkich Aliantów.

The War Machine ukaże się na początku przyszłego miesiąca - 10 kwietnia. Na mocy podpisanej z Sony umowy, rozszerzenie najpierw zawita na PlayStation 4 - posiadacze PC i Xbox One na swoją wersję muszą poczekać około miesiąca.

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama