​The Voidness - nadciąga horror, w którym lepiej... nie oddychać przez mikrofon

Czy The Voidness wyznaczy zupełnie nowe standardy w branży gier wideo? Horror powstaje z inicjatywy niezależnych deweloperów ze Studia Steelkrill i wyróżnia się dosyć nietypowymi mechanikami.

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun nadchodzącej produkcji o tytule The Voidness. Jest to psychologiczny horror osadzony w konwencji Sci-Fi. Akcja przenosi nas do totalnej pustki wypełnionej mrokiem. Naszym jedynym sojusznikiem jest specjalistyczne urządzenie... dalmierz, dzięki któremu możemy skanować pobliskie otoczenie.

The Voidness zadebiutuje już 7 kwietnia na platformie Steam i może sprawić nieco zamieszania w gatunku horrorów. Fabularnie wcielimy się w ekspertkę od kosmosu, kobietę o imieniu Francesca Lee. Świat przeznaczony do eksploracji wypełniony jest mrokiem i ciemnością. Za sprawą wspomnianego dalmierza będziemy jednak mogli eksplorować i skanować wszystko, co znajduje się wokół.

Reklama

Oczywiście jak przystało na rasowy horror, wokół nas czyha wiele niebezpieczeństw. Wrogowie pochowani są w kryjówkach, a każdy zły i nieroztropny ruch może doprowadzić do tragedii. Przez liczne zagrożenia odkrywanie historii fabularnej i rozwiązywanie zagadek będzie więc znacznie utrudnione.

Istnieje jeszcze jeden aspekt, który znacząco może pokrzyżować nasze plany. Podłączony do komputera mikrofon i wszystkie dźwięki, które wygenerujemy przez to urządzenie, mogą rozbudzić naszych potencjalnych wrogów. Twórcy radzą wystrzegać się paniki. Generowanie wszelkich szelestów, a nawet odgłosów oddechu może doprowadzić do tego, że zagrożenia będą doskonale wiedzieć, w którym miejscu się znajdujemy w danej chwili.

W przypadku The Voidness mamy więc do czynienia z systemem nasłuchiwania za sprawą mikrofonu, skanowania środowiska specjalistycznym sprzętem i szeroką eksploracją otaczającego świata. Produkcja stanowi więc ciekawą hybrydę mrocznego horroru i intrygującej gry przygodowej z zaimplementowaną warstwą fabularną.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: horrory | The Voidness

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy