Reklama

The Story of Xbox: Seria dokumentalnych filmów Microsoftu dostępna za darmo

Ogłoszoną miesiąc temu, podczas rocznicowej transmisji Microsoftu, z okazji 20-lecia powstania marki Xbox, serię filmów dokumentalnych Power On: The Story of Xbox, można już bezpłatnie oglądać za pośrednictwem platformy YouTube.com.

Dokument podzielony został na sześć odcinków o przybliżonej długości 40 minut. Seria koncentruje się na początkach systemu elektronicznej rozrywki Giganta z Redmond, opowiada o powstaniu marki Xbox - od samych początków, czyli faz koncepcyjnych (słynna aluminiowa obudowa w kształcie litery "X" na Game Developers Conference) po zapowiedź Projectu Scarlett, czyli sprzętu nowej generacji - konsoli Xbox Series X.

Seria obejmuje całą historię wszystkich kolejnych odsłon platformy, włączając w to oryginalnego Xboxa i jego następców, konsole: Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X|S.  Autorzy poruszyli wiele ciekawych kwestii, jak temat planów przejęcia Nintendo przez Microsoft czy kradzież kodu Windowsa, który miał posłużyć do budowy systemu pierwszego Xboxa.

Reklama

Twórcy postanowili nie iść na łatwiznę, nie skupiają się wyłącznie na blaskach, nie boją się podejmować omówienia niewygodnych tematów, jak choćby kwestii Czerwonego Pierścienia Śmierci (Red Ring of Death), który "dziesiątkował" Xboxy 360 użytkowników na całym świecie, niewłaściwego podejścia i koncentracji na usługach telewizyjnych w przypadku systemu Xbox One, czy przyznania się do błędnej decyzji dot. zamknięcia firmy Lionhead Studios, dewelopera serii Fable.

Uczciwe podejście producentów sprawia, że jest to naprawdę fascynujące doświadczenie dla każdego, kto tylko interesuje się współczesną historią gier wideo, a dla zagorzałych fanów Xboxa to wręcz pozycja obowiązkowa.

Poniżej możecie obejrzeć wszystkie odcinki serii:

Rozdział 1: Renegaci - skromna drużyna fanów gier postanawia przekonać Microsoft, że nadszedł czas, by wejść w biznes konsolowy.

Rozdział 2: Walentynkowa masakra - niezwykła opowieść walki z Sony o przejęcie salonów klientów.

Rozdział 3: I nie uruchomił się... - wątpliwości i problemy nasilają się, grożąc premierową klapą.

Rozdział 4: Fajnie... Co teraz? - Konsola jest tak dobra, jak jej gry, a Xbox potrzebuje prawdziwego exclusive'a, by przetrwać. Nadchodzi Halo.

Rozdział 5: Czerwony Pierścień Śmierci - popyt na konsolę Xbox 360 jest ogromny, ale krytyczna awaria zagraża sukcesowi.

Rozdział 6: Telewizja... czy nie telewizja? - Xbox gubi swoją właściwą drogą. Czy były stażysta będzie w stanie przywrócić zespół na właściwe tory?

DXter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama