The Stillness of the Wind: Miłośnicy nietypowych produkcji będą zainteresowani tym tytułem

​Gry komputerowe to nie tylko wartka akcja, wybuchy i pościgi. Niezależni twórcy co raz częściej pokazują nowe spojrzenie na tę formę rozrywki, a dowodem na to jest The Stillness of the Wind.

Jeżeli masz wśród znajomych osobę, która stroni od gier video, argumentując, że to nie dla niej, to prawdopodobnie nie miała okazji sprawdzić jednej z tych niebanalnych gier, które stawiają na historię, a nie fajerwerki graficzne czy widowiskowość rozgrywki. The Stillness of the Wind może być produkcją idealną na spokojne spędzenie wieczoru i czymś co może zastąpić dobrą książkę lub film.

Produkcja od studia Memory of God / Lambic Studios ma być przygodową grą, podejmującą trudne tematy takie jak samotność, przemijanie czy strata. Branża gier video może poszczycić się niewielką ilością tytułów, które poruszałyby w otwarty sposób te kwestie, dlatego The Stillness of the Wind jest podwójnie interesującym tytułem.

Reklama

Sama mechanika rozgrywki ma być prosta, tak by to opowiadana historia była na pierwszym planie. Gracz wcieli się w staruszkę Talmę, która żyje w samotności, z dala od zgiełku i do końca swoich dni zamierza poświęcić się opiece nad małym gospodarstwem. Zadaniem gracza ma być pomoc staruszce w jej codziennej rutynie, czyli w zbieraniu jajek od kur, dojeniu krów, przygotowaniu posiłków dla siebie i zwierząt czy wreszcie w drobnym handlu z wędrownymi kupcami.

Twórcy nie podali dokładnej daty premiery, ale wedle zapowiedzi, produkcja ma wkrótce trafić do sprzedaży.

Poniżej można obejrzeć krótki trailer The Stillness of the Wind:

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy