The Solitaire Conspiracy zmienia pasjans w walkę szpiegów

​Pasjans jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze i nie sprawiał takiej frajdy. We wtorek na Steamie ukazała się bowiem gra The Solitaire Conspiracy autorstwa Mike’a Bithella, zasłużonego twórcy niezależnego. Projekt zamienia prostą na pozór grę karcianą w międzynarodową walkę szpiegów.

Założenia rozgrywki są proste: układamy pasjansa, a więc grupujemy karty od asa do króla. Wybrany dla gry wariant - Streets and Alleys - pozwala używać maksymalnie cztery talie, które musimy złożyć na środku ekranu, po obu bokach widząc karty. Samo w sobie nie brzmi to jeszcze oszałamiająco.

Wcielamy się jednak w nowego agenta organizacji szpiegowskiej Protego, walczącej ze złem na świecie.  Agencja ma ostatnio problemy ze złym mężczyzną o pseudonimie... Solitaire, który stara się przejąć kontrolę nad siatką. Pomóc możemy tylko my, a celem jest awansowanie na 15 poziom.

Reklama

W obsadzie znalazło się miejsce między innymi dla Grega Millera, popularnej osobistości świata gier znanej choćby z Kinda Funny. Ten sprawdza się w swojej roli świetnie, a fabuła - choć mroczna i futurystyczna - pełna jest też humoru i żartów. Ale to jeszcze nie wszystko, co w grze ciekawie.

Otóż wykonując poszczególne zadania - rozdania - gracz ma do dyspozycji specjalne szpiegowskie zespoły, dysponujące własnymi umiejętnościami specjalnymi. Każda talia to inni bohaterowie: walet, dama i król w danym kolorze. Ich moce aktywowane są umieszczeniem asa na środku ekranu.

Jakie to moce? Niektóre są przydatne, jak wyciągnięcie kolejnej potrzebnej kart na środek czy też - bardziej losowe - przetasowanie całego szeregu, w którym utknęła karta. Innych umiejętności trzeba częściej unikać, jak na przykład roztasowania całej ułożonej już grupy czy uszeregowania kart w linii.

Wszystko to sprawia, że poszczególne rozdania - te nie są specjalnie trudne - nabierają nowego znacznie i większej głębi, a do tego jest całkiem ciekawa fabuła do prześledzenia, ze zwrotami akcji i prawdziwymi aktorami. A wszystko to za skromne 35,19 złotych na Steamie, do 13 października.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy