Reklama

The Sims 4 przyciągnęło 2,5 miliona graczy w dwa miesiące

​Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości na temat tego, czy globalna pandemia i związana z nią kwarantanna miały korzystny wpływ na biznes związany z grami wideo: Electronic Arts pochwaliło się, że w okresie ubiegłych dwóch miesięcy - w marcu i w kwietniu - The Sims 4 sprawdziło 2,5 mln graczy.

To wszystko nowe osoby, które kupiły lub włączyły popularną produkcję po raz pierwszy. Łącznie sprawia to, że w ubiegłym kwartale maksymalna liczba jednocześnie grających wzrosła do 10 milionów - poinformowano w niedawnej informacji prasowej na oficjalnej stronie korporacji.

Tę opublikowano w związku z ogłoszeniem, że The Sims 4 trafi wkrótce na Steam, co powinno w jeszcze większym stopniu zwiększyć zainteresowanie użytkowników. Podobny krok wykonają także inne produkcje Electronic Arts, jak Apex Legends. Konto Origin nadal będzie wymagane do zabawy.

Reklama

The Sims 4 wyceniono na Steamie na niecałe 140 złotych, lecz do 9 lipca trwa 50-procentowa promocja, w ramach której tytuł możemy kupić za niecałe 70 złotych. Brzmi dobrze, ale warto pamiętać, że mówimy o serii, która słynie z dziesiątek przeróżnych rozszerzeń oraz dodatków.

Dość powiedzieć, że jeśli chcemy kupić wszystkie DLC na Steamie, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu... 1998,49 złotych. A to w sytuacji, w której większość rozszerzeń jest obecnie przeceniona o 20-30 procent. Gry promocje się zakończą, zapłacimy 2664,57 zł. A do tego dochodzi jeszcze gra.

Ale taki już jest los miłośników The Sims, którzy wydają się sytuację akceptować. Jednocześnie nie da się ukryć, że takie ciągłe wsparcie sprawia, że wydana w zamierzchłej przeszłości 2014 roku produkcja nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, co pokreśliła teraz pechowa sytuacja z koronawirusem.

Najnowsze, dziewiąte rozszerzenie - Eco Lifestyle - koncentruje się na ekologicznym stylu życia, oferując między innymi nowy świat - Evergreen Harbor - którego wygląd zmienia się w zależności od decyzji, jakie podejmują nasze simy. Do tego nowe obiekty, jak panele solarne i turbiny wiatrowe.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy