The Sims 4 i Grid 2 za darmo na PC

​Gry rozdają! Wszyscy zainteresowanie jeszcze przez niecały tydzień mogą pobrać The Sims 4 bezpośrednio ze sklepu Electronic Arts. Miłośnicy gier wyścigowych mają tymczasem znacznie mniej czasy, by ściągnąć Grid 2, dostępne na Steamie bez żadnych opłat jeszcze do godziny 19:00.

EA nie precyzuje, dlaczego zdecydowało się na rozdawnictwo popularnego The Sims 4, lecz otrzymujemy tylko podstawową wersję produkcji, wydaną już niemal pięć lat temu, we wrześniu 2014 roku. Być może wydawca chce po prostu skłonić do zakupu jednego z miliona dodatków.

W przypadku Grid 2 nie ma żadnych tajemnic - studio Codemasters zapowiedziało równocześnie, że pracuje nad całkiem nową odsłoną serii, zatytułowaną... Grid. Premiera 13 września obecnego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Do tego czasu można cieszyć się właśnie darmowym Grid 2.

Reklama

Pierwsza odsłona serii - Race Driver: Grid - ukazała się już ponad dekadę temu, w 2008 roku. Tytuł był  całkiem udany, lecz zapewne nie rewolucyjny. Na dobre zmienił jednak obraz niemal wszystkich przyszłych gier wyścigowych, wprowadzając pewną interesującą opcję - możliwość cofania czasu.

Ta bardzo popularna obecnie funkcja debiutowała właśnie w Race Driver: Grid, zmieniając styl rozgrywki. Jeden nieudany zakręt nie powodował już, że cały wyścig musimy zaczynać od nowa. Wystarczy cofnąć się w czasie o kawałek i jeszcze raz podejść do zakrętu, uzbrojony w doświadczenia.

W 2013 roku na rynku ukazał się Grid 2, a już rok później na rynek trafił Grid Autosport. Wydaje się jednak, że cykl coraz bardziej się "rozjeżdżał" i porzucał torowe korzenie, ustalone jeszcze prze pierwowzór, czyli na poły legendarną serię TOCA. Dlatego teraz otrzymamy reset serii - samo Grid.

Jeśli o The Sims 4 mowa, to część obserwatorów spekuluje, że Electronic Arts może szykować się do zapowiedzi nowej odsłony na targach E3 w przyszłym miesiącu i właśnie dlatego zdecydowano się na udostępnienie produkcji za darmo. Czas pokaże, czy takie przewidywania się sprawdzą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Sims 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy