The Pokemon Company zdradza zainteresowanie wejściem w świat Metaverse i NFT

​Kiedy wydaje się, że moda na NFT i Metaverse zaczyna powoli mijać, a ludzie tacy jak Yosuke Matsuda tracą dyrektorskie stanowiska z powodu błędnych decyzji biznesowych, mamy kolejną firmę zainteresowaną tym tematem - The Pokemon Company.

Na stronach z ofertami pracy w The Pokemon Company pojawiły się ogłoszenia dla osób posiadających znajomość technologii blockchain oraz Web3. Oferta dotyczy pracy na stanowisku Corporate Development Principal. Oczywiście sam fakt, że firma szuka kogoś do tej funkcji nie oznacza jeszcze, iż podejmie się projektów dotyczących wymienionych technologii, z drugiej strony i tak jest to niepokojące.

Ofertę pracy jako pierwszy zauważył użytkownik Twittera o pseudonimie pory_leeks. Oprócz posiadania wiedzy na temat technologii blockchain, NFT i metaverse oraz ogólnie tak zwanego Web3, potencjalny kandydat powinien mieć rozbudowaną sieć kontaktów wśród inwestorów i przedsiębiorców w sektorach wspomnianych powyżej, czyli powiązanych z Web3 i metaverse.

Reklama

Jeśli firmie uda się zatrudnić kogoś na powyższe stanowisko, będzie on/a odpowiedzialny/a za projektowanie procesów testujących, czy możliwe jest realizowanie określonych projektów w danych technologiach. Wygląda więc na to, że póki co The Pokemon Company chce po prostu zbadać możliwości na rynku, ewentualnie ocenić, jak to wygląda u konkurencji - takie jak wspomniane Square Enix, które nadal gdzieś tam po cichu myśli o NFT - a dopiero ewentualnie w dalszej kolejności faktycznie wydać coś związanego z tymi technologiami.

Ciekawe co na to wszystko gracze? Mam wrażenie, że biorąc pod uwagę, jak prezentowały się najnowsze gry z serii Pokemon, dla których The Pokemon Company było wydawcą, chyba woleliby, żeby twórcy skoncentrowali się na dopracowaniu istniejących produktów, zamiast wsiadać do tego niepewnego wagonika.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokemon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy