Reklama

The Outer Worlds trafi na Nintendo Switch

Należące do Microsoftu studio Obsidian Entertainment potwierdziło, że oczekiwane The Outer Worlds ukaże się także na Switch. Nie znamy jeszcze daty premiery tej odsłony: wersje PC, PlayStation 4 oraz Xbox One debiutują 25 października, ale konwersja na konsolę Nintendo dotrze na rynek później.

The Outer Worlds od studia Obsidian Entertainment wyrosło na jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów obecnego roku, głównie ze względu na podobieństwo do cenionego Fallout: New Vegas. Dlatego też miłośnicy sprzętu japońskiej korporacji powinni mieć spore powody do zadowolenia.

Choć Obsidian Entertainment należy obecnie do Microsoftu, to wydawcą nie będzie gigant z Redmond, lecz Private Division, oddział wydawniczy należący do firmy Take-Two. To może po części tłumaczyć, dlaczego na liście platform docelowych jest miejsce nie tylko na PC oraz Xbox One.

Reklama

Fani natychmiast po ogłoszeniu gry uknuli określenie "Fallout: New Vegas w kosmosie" i wydaje się, ze wraz z każdym kolejnym spojrzeniem na gameplay takie miano brzmi coraz bardziej wiarygodnie. To oczywiście komplement: New Vegas to w oczach wielu graczy jedna z lepszych odsłon serii.

Akcja The Outer Worlds toczy się w kosmosie, gdzieś na skraju skolonizowanej przestrzeni kosmicznej. Gra nie jest do końca poważna i na pewno nie brakuje specyficznego humoru oraz charakterystycznej stylistki przypominającej nieco Art Deco oraz lata 50. ubiegłego wieku.

Nasza postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiamy w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie osiedla.

Zgodnie z duchem Fallout: New Vegas, który to tytuł The Outer Worlds wybitnie przypomina, do naszej samotnej postaci dołączą także przeróżny towarzysze. Zajmiemy się także eksploracją, ale najpierw będziemy musieli znaleźć załogę i zagubiony statek kosmiczny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy