Reklama

The Outer Worlds pozwala powiększyć napisy

Jednym z najczęściej powtarzanych zarzutów pod adresem udanego The Outer Worlds - zwłaszcza wśród graczy konsolowych - był zbyt mały rozmiar tekstu. Czytanie dialogów było niekiedy sporym wyzwanie, zwłaszcza jeśli siedzimy w oddaleniu od telewizora. Teraz sprawą zajmie się odpowiednia łatka.

Wydana wczoraj aktualizacja pozwala włączyć tryb większego tekstu. Odpowiednią opcję znaleźć można w ustawieniach. Jest to na pewno krok w dobrym kierunku, lecz gracze krytykują, że dialogi to tylko jeden z wielu przypadków, gdy tekst jest mało widoczny. Nie zmieniono nic w ekwipunku.

Część osób pamięta zapewne, że podobne problemy miał wkrótce po premierze także polskie Wiedźmin 3, w przypadku którego odpowiednie dostosowanie interfejsu do potrzeb graczy na konsolach zajęło dużo więcej łatek. The Outer Worlds wydaje się iść podobną ścieżką.

Reklama

Wydaje się jednak, że zbyt mały tekst jest przypadłością, na którą cierpi dużo więcej produkcji. Kolejnym przykładem z ostatnich miesięcy jest choćby japońskie Fire Emblem: Three Houses, w które zdecydowanie jest lepiej grać na Nintendo Switch w trybie przenośnym, a nie na telewizorze.

Aktualizacja oznaczona numerem 1.1 radzi sobie także z innym sporym - i jeszcze bardziej uciążliwym - problemem, jakim było częste wyrzucanie z gry po dotarciu na Tartarus. Na PlayStation 4 zajęto się także kwestią przygłuszonych dźwięków, które powinny teraz działać poprawnie.

Zbyt potężny młot bojowy The Prismatic Hammer zadawał dziesiątki tysięcy punktów obrażeń w wyniku błędnego stosowania poziomu postaci jako mnożnika obrażeń, co teraz także ograniczono do dużo bardziej rozsądnych wartości. Broń ta była przez to bardzo popularna.

Idąc dalej, lista zmian i nowości opublikowana na oficjalnym forum dyskusyjnym informuje także o podniesieniu gęstości roślinności w przypadku wersji Xbox One, gdzie trawa i krzaczki powinny wyglądać teraz tak samo, jak u kolegów dysponujących wersją PlayStation 4.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy