The Outer Worlds otrzyma fabularne DLC

​Twórcy The Outer Worlds jeszcze przed premierą produkcji zapewniali, że chcieliby rozszerzać wykreowany świat za pomocą dodatków. Niczego jednak wtedy nie deklarowano wprost, czekając zapewne na przyjęcie tytułu przez graczy oraz na - najważniejsze - pierwsze wyniki sprzedaży.

Zaraz po debiucie grę przyjęto bardzo ciepło i zebrano świetne noty w recenzjach. To przełożyło się najwyraźniej na wyniki sprzedaży, ponieważ teraz deweloperzy z odpowiedzialnego za pracę studia Obidian Entertainment zapewnili na oficjalnym forum dyskusyjnym, że "to nie koniec podróży".

"Chcemy wykorzystać ten moment, by podziękować wspaniałemu zespołowi stojącemu za The Outer Worlds" - napisano w wiadomości, którą opublikowano na krótko po wręczeniu nagród The Game Awars, gdzie tytuł zdobył trzy wyróżnienia: za najlepsza narrację, grę aktorską (Ashly Burch) oraz RPG.

Reklama

"Przyjęcie The Outer World było niewiarygodne i sama nominacja znaczy już bardzo dużo. To jednak nie koniec podróży i z radością ogłaszamy, że w przyszłym roku będziemy rozszerzać opowieść za pomocą dodatków DLC. Detale przekażemy w późniejszym terminie" - czytamy dalej.

Obecnie twórcy produkcji zajmują się nadal łataniem. Ostatnio informowano między innymi, że w końcu udało się naprawić błąd losowo zabijający towarzyszy, nawet gdy nie mieliśmy ich w drużynie. Okazało się, że w wyniku niedopatrzenia bez końca wchodzili po drabinie, by później z niej spaść.

Akcja gry toczy się w kosmosie, na skraju skolonizowanej przestrzeni. Całość przypomina starsze odsłony serii Fallout, z naciskiem na New Vegas - gra jest raczej mało poważna i pełna specyficznego humoru oraz charakterystycznej stylistki przypominającej Art Deco oraz lata 50. ubiegłego wieku.

"W The Outer Worlds postać budzi się z hibernacji na statku kolonizacyjnym, który zaginął w drodze na Halcyon, najodleglejszą ziemską kolonię, położoną na obrzeżach galaktyki. W ten sposób trafiasz w sam środek wielkiego spisku mającego na celu zniszczenie Halcyonu" - czytamy w opisie fabuły.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Outer Worlds

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy